Uzdrowiska nadal państwowe

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 21-01-2011
  • drukuj
Ustawa dalej chroni uzdrowiska w: Busku-Zdroju, Ciechocinku, Kołobrzegu, Krynicy-Zdroju, Lądku-Zdroju, Rymanowie-Zdroju i Świnoujściu.

Nie przeszła w Sejmie poprawka ustawy zmieniająca ten zapis. Za przyjęciem poprawki głosowało 195 posłów, przeciwko było 232 – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Rząd i klub PO chcieli wykreślić z ustawy o leczeniu uzdrowiskowym art. 64, na podstawie którego powstała lista siedmiu państwowych uzdrowisk niepodlegających przekształceniom własnościowym. Platformy nie poparli jednak posłowie koalicyjnego PSL, a przeciwko zmianie ustawy była też cała opozycja.

Zwolennicy takiej zmiany argumentowali, że uzdrowiska potrzebują inwestycji, na które państwo nie stać. Raport NIK pokazywał, że uzdrowiska Nałęczów i Szczawnica po prywatyzacji nie tylko nie ograniczyły zabiegów, ale zwiększyły ich ofertę, jak i wielkość kontraktu z NFZ.

Przeciwnicy obawiali się ograniczenia dostępności zabiegów dla pacjentów oraz redukcji zatrudnienia w razie prywatyzacji – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też:

Prywatyzacja uzdrawia? Siedem uzdrowisk na liście

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciesze sie niezmiernie - nie udał IM(!!!) się kolejny skok na kasę. Dostali po łapach sięgających po rodzynki w cieście NARODOWEGO majątku.... Rozsądny gospodarz nie pozbywa się po cenie złomu nawet zardzewiałych maszyn do robienia pieniędzy. Chyba że ma wyobrażnię i mentalność nałogowego piwosza ...i akurat go cholernie suszy... Ot i cała diagnoza tej sytuacji.... rozwiń

dragon, 2011-01-21 19:48:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE