Uzdrowisko Busko już w rękach samorządu

W sanatorium „Marconi” w Busku - Zdroju marszałek Adam Jarubas i Kazimierz Kotowski, członek zarządu województwa podpisali z wiceminister Skarbu Państwa Urszulą Pasławską umowę o komunalizacji Uzdrowiska Busko – Zdrój na rzecz samorządu województwa świętokrzyskiego.
Uzdrowisko Busko już w rękach samorządu

- To historyczny monent dla udrowiska Busko-Zdrój. Nasza placówka zostaje przekazana samorządowi województwa świętokrzyskiego, na pewno w dobre ręce. Wierzę, że nasze uzdrowisko będzie motorem napędzającym rozwój naszego miasta, powiatu i regionu - podkreślał Wojciech Legawiec, prezes zarządu spółki.

- Komunalizacja nie jest częstym procesem przeprowadzanym przez Ministerstwo Skarbu Państwa, wymagał on bowiem zaangażowania wielu osób. Dzięki determinacji samorządu województwa udało się w ciągu miesiąca przygotować wniosek i plan rozwoju uzdrowiska. Buskie uzdrowisko jest rozpoznawalne w Polsce, stanowi markę samą w sobie i wierzę, że ta jakość zostanie zachowana - mówiła Urszula Pasławska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

 Czytaj też: Chcą komunalizacji uzdrowiska w Busku Zdroju

Jak podaje urząd marszałkowski, komunalizacja spółki nie tylko zagwarantuje utrzymanie charakteru jej działalności, ale również będzie sprzyjać podwyższeniu poziomu usług leczniczych oraz ich dostępności.

- Samorząd województwa na pewno nie będzie gospodarzem gorszym niż Skarb Państwa. Potencjał tej placówki jest ogromny - już pokazała, że z powodzeniem potrafi sięgać po środki unijne, prowadzone są inwestycje mające na celu unowocześnienie bazy noclegowej i rehabilitacyjnej, planowane są kolejne - dodał marszałek Adam Jarubas dziękując przedstawicielom ministerstwa, parlamentarzystom, samorządowcom i pracownikom za zaangażowanie, które doprowadziło do decyzji o komunlizacji uzdrowiska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU