PARTNER PORTALU
  • BGK

Uzdrowisko Horyniec na sprzedaż

  • PAP    18 lipca 2012 - 18:54
Uzdrowisko Horyniec na sprzedaż

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło zaproszenie do negocjacji ws. nabycia akcji spółki Uzdrowisko Horyniec z siedzibą w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie). Inwestorzy mają czas na zgłaszanie swoich ofert do 10 sierpnia.
MSP, które ma 100 proc. udziałów w spółce, chce sprzedać prawie 90 proc. jej akcji. Jak zaznacza resort w ogłoszeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Czyatj też: Uzdrowiska pójdą pod młotek

To kolejna próba prywatyzacji uzdrowiska. Poprzednio MSP prowadziło już negocjacje ws. kupna uzdrowiska ze spółką Europejskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne "Lotos" z Rabki Zdroju. Rozmowy zakończyły się jednak bez rozstrzygnięcia.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ratujmy Horyniec!, 2012-07-19 11:22:10

    Horyniec z jego niezwykłą przyrodą i klimatem to istne cudo, wystarczy tam po prostu być, aby zdrowieć: balsamiczne lasy, kwieciste łąki, energetyzujące źródła i źródełka z powodzeniem zastępują bezsens zabiegów w niszczących krajobraz "rehabilitacyjnych" molochach. Niestety, jak kazde c...udo w Polsce ta przepiekna, zatykająca dech w piersiach okolica jest potwornie zaśmiecona, zaniedbana, lasy poprzecinane asfaltowymi drogami, "wysłanymi" wiosną (w okresie godowym) dziesiątkami tysiecy rozjechanych przez pędzacych szaleńców żab. Inne zwierzęta też nie mają lepiej: rozjechane jeże, jaszczurki, ba - zające. Oto uzdrowiskowe atrakcje pod rzadami homo sapiens. Najwuyższy czas ratować te cenne tereny.  rozwiń