PARTNER PORTALU
  • BGK

UZP: Nowy wzór regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości poniżej 30 tys. euro

  • UZP/JS    5 stycznia 2016 - 10:08
UZP: Nowy wzór regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości poniżej 30 tys. euro
Jak informuje UZP, dokument ma charakter wyłącznie przykładowy, a jego stosowanie jest dobrowolne. (fot. wikipedia.org, licencja: CC BY-SA 4.0)

Urząd Zamówień Publicznych przygotował nowy wzór regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości poniżej 30 tys. euro.
Działając na podstawie art. 154 pkt 10 ustawy Prawo zamówień publicznych, prezes Urzędu Zamówień Publicznych przygotował wzór regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej kwoty wskazanej w art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wzór powstał w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

Jak informuje UZP, dokument ma charakter wyłącznie przykładowy, a jego stosowanie jest dobrowolne. To oznacza, że zamawiający mogą modyfikować wzór regulaminu, dostosowując jego treść do swoich potrzeb. Mogą to robić w szczególności w zakresie wartości zamówienia, od której stosowany będzie regulamin, metod szacowania wartości zamówienia, kryteriów wyboru wykonawcy, wprowadzenia słowniczka pojęć czy przesłanek odstąpienia od stosowania regulaminu.

Dokonując modyfikacji, należy jednak mieć na uwadze obowiązek przestrzegania przez zamawiających stosownych przepisów (w tym ustawy o finansach publicznych) oraz podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych, tj. zasady uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców i przejrzystości.

Wzór regulaminu można pobrać tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • KAW, 2016-10-17 12:33:35

    Portal samorządowy żąda loginu i hasła do wzoru regulaminu do postępowań przetargowych poniżej 30 000 euro. To porażka. Nie publikujcie złączników zastrzeżonych.