PARTNER PORTALU
  • BGK

Użytkowanie gruntów o 500 proc. w górę

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    16 września 2011 - 10:41
Użytkowanie gruntów o 500 proc. w górę

Miasto zarządziło podwyżki opłat za użytkowanie gruntów wieczystych. Były włodarz Płocka Mirosław Milewski protestuje.
Andrzej Nowakowski (zabierz głos/oceń prezydenta) nie kryje oburzenia. Według niego te podwyżki zarządził właśnie Milewski – informuje „Gazeta Wyborcza”

Najpierw był list adresowany do prezydenta Nowakowskiego, m.in. z hasłem: „Stop drastycznym podwyżkom!!! (tym razem 500 proc za wieczyste użytkowanie)”.

Pod listem podpisali się wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości, w tym były prezydent Płocka Mirosław Milewski.

W kwietniu tego roku obecny prezydent nakazał zaktualizować ceny 95 działek należących do skarbu państwa. 17 z nich to działki z blokami, w których mieszka 320 osób. Właśnie tylu dotyczą podwyżki, o których piszą radni PiS-u. I faktycznie, sięgają one nawet 500 proc.

O obowiązku aktualizacji regularnie przypomina Najwyższa Izba Kontroli.

Prezydent Nowakowski twierdzi, że zarządzenie to tylko kontynuacja decyzji Milewskiego z roku 2010. W dodatku podobne aktualizacje zarządzał on w roku 2008 i 2009.

Dlatego, według obecnego prezydenta, list to skandaliczne oszustwo, hipokryzja i brak odpowiedzialności.

Prezydent tłumaczy, że mógł po prostu zmienić zarządzenia swego poprzednika, ale wychodzi z założenia, że aktualizacja cen, a co za tym idzie – podwyższanie opłat – to jego obowiązek. Obowiązek samorządowca, który poczuwa się do odpowiedzialności także za państwowe finanse – informuje „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.