PARTNER PORTALU
  • BGK

W budżecie może zabraknąć 40 mld zł

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    7 maja 2013 - 07:09
W budżecie może zabraknąć 40 mld zł

W tym roku w budżecie może zabraknąć nawet 40 mld zł.
Tak przewiduje w „Gazecie Polskiej codziennie" Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK-ów. Jak podaje gazeta, wg nieoficjalnych źródeł po pierwszym kwartale tego roku w budżecie brakuje 15 mld zł z podatków.

Cytowani eksperci uważają, że po stronie dochodów może w tegorocznym budżecie zabraknąć co najmniej 18 mld zł. Ponadto ich zdaniem mniejsze niż planowane będą też wpływy z podatków bezpośrednich, w szczególności tych płaconych przez przedsiębiorstwa. Poza tym coraz więcej firm upada.

Powiększającą się dziurę budżetową rząd może próbować łatać zyskiem Narodowego Banku Polskiego, wyższymi dywidendami od spółek skarbu państwa lub przesunięciem części wydatków na przyszły rok. Wszystko to jednak nie wystarczy, aby naprawić państwowe finanse - czytamy w gazecie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • podatnik, 2013-05-07 08:35:14

    W budżecie panstwa , gminy.. brakuje pieniędzy A WŁODARZE NADRODY, PREMIE SOBIE DZIELĄ.... wypłacają wysokie wynagrodzenia, 13-tki. KIEDY ZACZNIE ZARABIAĆ NORMALNY CZŁOWIEK? Do tej pory to wypłacany jest "asiłęk za pracęa nie wynagrodzenie za pracę.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: