PARTNER PORTALU
  • BGK

W Jezierzanach powstanie pomost widokowy

  • KB    16 kwietnia 2010 - 12:19
W Jezierzanach powstanie pomost widokowy

Dzięki przyznanym gminie Postomino środkom, możliwa będzie budowa pomostu widokowego na jeziorze Wicko.
Postomino to pierwsza gmina, z którą zachodniopomorski urząd marszałkowski zawarł umowę na dofinansowanie projektu w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie „Odnowy i rozwoju wsi”.

Podpisanie umowy odbyło się 14 kwietnia br., czyli następnego dnia po przyjęciu uchwały przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Dzięki przyznanym środkom w wysokości 118,5 tys zł gmina Postomino będzie mogła wybudować pomost widokowy na jeziorze Wicko w miejscowości Jezierzany.

Ten i kolejne wnioski, które zostaną podpisane w najbliższym czasie, zostały złożone w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi” w Słupsku w województwie pomorskim. Tam zostały zweryfikowane pod kątem zgodności operacji z lokalną strategią rozwoju obejmującą w województwie zachodniopomorskim dwie gminy: Postomino i Sławno. Ostatni etap starania się o dofinansowanie, to pozytywna ocena formalno – merytoryczna w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.
  

W województwie zachodniopomorskim istnieje 15 Lokalnych Grup Działania, z których część już przeprowadziła przewidziane w 2010 roku nabory w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, dzięki którym można otrzymać pomoc w zakresie „Odnowy i rozwoju wsi”. W ich efekcie na zachodniopomorskich wsiach zostaną wyremontowane świetlice, place zabaw, boiska, ścieżki rowerowe, a także odnowione zabytki i obiekty architektury sakralnej. Działanie jest objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.