PARTNER PORTALU
  • BGK

W końcu zmienią newralgiczną krzyżówkę

  • PAP    24 lutego 2010 - 17:52

W marcu rozpocznie się jedna z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w Krakowie - przebudowa ronda Ofiar Katynia w północno-zachodniej części miasta. Urząd Zamówień Publicznych odrzucił odwołanie od wyników przetargu złożone przez jednego z oferentów.
Jak poinformował w środę rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Jacek Bartlewicz, na początku przyszłego tygodnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą wyłonionym w międzynarodowym przetargu. Została nim lokalna firma Radko współpracująca z firmą z Indii, która za budowę trzypoziomowego węzła zaproponowała najniższą cenę wynoszącą 121 mln zł.

Zdaniem Bartlewicza, jeszcze w tym roku powinien zostać uruchomiony podziemny tunel w ciągu ulicy Jasnogórskiej i alei Armii Krajowej. Cała inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.
Rondo Ofiar Katynia to "brama wjazdowa" do Krakowa od strony autostrady A4 i drogi krajowej nr 94. Tędy też przebiegają drogi krajowe nr 7 i 79. Rondo Ofiar Katynia jest też elementem trzeciej obwodnicy Krakowa.

Bartlewicz przyznał, że prace drogowe "znacząco" utrudnią ruch na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Wykonawca inwestycji będzie zobowiązany do przedstawienia projektu zastępczej organizacji ruchu. Zarządca dróg nie widzi możliwości całkowitego zamknięcia ronda na czas remontu.

Po przebudowie ronda na kierunku wschód-zachód, w ciągu dróg krajowych 7 i 79, powstanie prawie 400 metrowa estakada ze zjazdami. Pod nią znajdzie się przebudowane skrzyżowanie z wyspą centralną - głównie do obsługi komunikacyjnej przyległych terenów mieszkaniowych i komercyjnych. Na kierunku północ-południe, a więc w ciągu ulicy Jasnogórskiej i alei Armii Krajowej, powstanie tunel drogowy. W ramach inwestycji wytyczone zostaną ścieżki rowerowe, przebudowane chodniki, wymienione instalacje podziemne i zamontowane ekrany akustyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.