PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi rekordowa ilość wniosków do budżetu obywatelskiego. Miasto wydłuża czas ich składania

  • JS    9 marca 2018 - 20:51
W Łodzi rekordowa ilość wniosków do budżetu obywatelskiego. Miasto wydłuża czas ich składania
Na prośbę mieszkańców wydłużono termin składania wniosków do 26 marca (fot. Radosław Żydowicz / UMŁ)

Od 12 lutego do 12 marca łodzianie mieli czas na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Do chwili obecnej złożyli ich o 100 więcej niż w analogicznym czasie rok temu. Ale na prośbę mieszkańców zapadła decyzja o wydłużeniu terminu składania wniosków do budżetu obywatelskiego do 26 marca br.
Wnioski można składać bezpośrednio w UMŁ, przesyłać pocztą lub przez Internet. - Zachęcamy do składania wniosków. W Biurze ds. Partycypacji Społecznej UMŁ na bieżąco odpowiadamy na pytania i wątpliwości mieszkańców. Namawiamy do korzystania ze strony internetowej, na której zawarte są wszystkie informacje dotyczące BO. Pracownicy biura przeprowadzali też warsztaty z pisania wniosków m.in. w szkołach i dla seniorów - mówi Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Oprócz tradycyjnych potrzeb, takich jak budowa chodników, parkingów, zwiększenie opieki nad zwierzętami, rośnie liczba wniosków dotyczących zagospodarowania terenów zielonych i tworzenia nowych miejsc rekreacji.

Przez dotychczasowych pięć edycji BO zrealizowano lub jest w trakcie realizacji 709 wniosków. Łączny koszt tych projektów to 190 mln zł. Do rozdysponowania w tegorocznej edycji BO jest 40 mln zł.

Dotychczas wpłynęło 340 wniosków osiedlowych i ogólnomiejskich, ale wydłużony termin zapewne przyczyni się do zwiększenia tej liczby.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.