PARTNER PORTALU
  • BGK

W łódzkim podzielono kasę na kulturę fizyczną

  • AW    6 lutego 2012 - 17:30
W łódzkim podzielono kasę na kulturę fizyczną

Zarząd województwa łódzkiego przyznał ponad 5,3 mln zł dotacji na organizację imprez sportowych, szkolenie młodzieży i realizację zadań z zakresu kultury fizycznej. Dotacje trafiły do stowarzyszeń i klubów sportowych z całego regionu.
Jak podaje urząd marszałkowski, najwięcej pieniędzy, bo aż prawie 2,5 mln zł, przeznaczonych zostanie na szkolenie dzieci i młodzieży. W budżecie znalazły się również pieniądze na dofinansowanie 75 imprez sportowych - w sumie ponad 1,2 mln zł.

Wśród największych wydarzeń sportowych, które otrzymały wsparcie, znalazły się m.in.: Klubowe Mistrzostwa Europu w Piłce Nożnej U-15, które odbędą się w obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CSI2 w Bogusławicach, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-18 czy VENA Sport Festival 2012. Dodatkowo zarząd przyznał dotacje na upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim, szkolnym i akademickim, gdzie trafi 760 tys. zł, oraz na popularyzowanie sportu wśród osób starszych - 55 tys. zł.

- Miliony złotych, które przeznaczamy na rozwój bazy sportowej w regionie to nie jedyne działania samorządu województwa w dziedzinie sportu. Przyznajemy  stypendia i nagrody dla naszych sportowców  wspierając rozwój licznych sportowych talentów. Popularyzujemy również aktywność ruchową, przeznaczając środki na działalność stowarzyszeń i klubów sportowych – mówi marszałek Witold Stępień (sprawdź notowania marszałka/zabierz głos).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.