W maju deregulacja trafi do Rady Ministrów

– W maju powinniśmy przedstawić Radzie Ministrów gotowy projekt dotyczący deregulacji – zapowiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Dodał, że w przyszłym tygodniu zostanie podsumowana pierwsza faza konsultacji społecznych.

„Liczę na to, że w przyszłym tygodniu podsumujemy już pierwszą fazę konsultacji społecznych i jeżeli te konsultacje skłonią nas do jakiś istotnych modyfikacji projektu, to prześlemy ten projekt po modyfikacjach do kolejnych konsultacji społecznych trwających już tym razem dwa tygodnie” – poinformował Gowin, który był w piątek gościem radiowej Trójki. „To oznacza, że w maju powinniśmy przedstawić projekt Radzie Ministrów” – zapowiedział.

Czytaj też: Będzie deregulacja kolejnych zawodów

Jak wyjaśnił, przygotowane są także druga i trzecia lista deregulacji. „Chcemy, aby były co najmniej trzy transze deregulacji” – stwierdził.

Minister podkreślił, że czuje „zdecydowanie wsparcie premiera zwłaszcza w zakresie deregulacji”.

Gowin pytany o planowane zmiany dotyczące stanu spoczynku sędziów i prokuratorów przypomniał, że obecnie „kobiety sędziowie mogą przechodzić w stan spoczynku po przepracowaniu 25 lat i przekroczeniu 55. roku życia, a mężczyźni odpowiednio 30 i 60 lat. To samo dotyczy prokuratorów”.

„Uważam, że to jest nieuzasadniony przywilej. Będziemy chcieli to zlikwidować. To znaczy, że i sędziowie i prokuratorzy będą przechodzili w stan spoczynku po 67. roku życia, o ile ta reforma (emerytalna) zostanie zaakceptowana przez parlament” – stwierdził Gowin.

Minister odniósł się także do pytania, czy zaplanowane jest spotkanie z premierem ws. reformy sądów. Poinformował, że nie jest umówiony z Donaldem Tuskiem w tej sprawie.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU