PARTNER PORTALU
  • BGK

W maju pierwszy przetarg na działki w podstrefie w Łomży

  • PAP    19 lutego 2014 - 16:05
W maju pierwszy przetarg na działki w podstrefie w Łomży

- W drugiej połowie maja władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ogłoszą pierwszy przetarg na sprzedaż działek pod inwestycje w podstrefie w Łomży (Podlaskie). Trwają rozmowy z inwestorami i od nich będzie zależało, ile działek trafi na sprzedaż.
Podstrefa w Łomży jest najmłodszą spośród podstref w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstała w grudniu 2013 r.

Ogłoszenie przetargu poprzedza procedura, którą rozpoczęły właśnie władze Łomży - do publicznej wiadomości podały informację o zamiarze sprzedaży działek. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, do 27 lutego do łomżyńskiego magistratu mogą się zgłaszać potencjalni prawni właściciele tych gruntów czy ich spadkobiercy. To oni mają prawo pierwokupu tych nieruchomości - tłumaczy w środowym komunikacie rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska. Jeżeli w wymaganym terminie nikt taki się nie zgłosi, strefa będzie mogła bez przeszkód ogłaszać przetarg na sprzedaż gruntów pod inwestycje.

To, czy w majowym przetargu zostanie wystawiona jedna czy więcej działek, będzie zależało od prowadzonych rozmów z potencjalnymi inwestorami. Chęć inwestowania w Łomży wyraziły wstępnie trzy firmy z branży spożywczej, IT oraz drzewnej. Tylko firma z branży IT zajmująca się sferą kart płatniczych deklaruje wstępnie inwestycję rzędu 10 mln zł oraz utworzenie około stu miejsc pracy. Planowane są rozmowy z kolejnymi firmami z regionu i z innych części kraju.

Łomżyńska podstrefa będzie się składać z dwóch kompleksów. Pierwszy o powierzchni blisko 2,5 ha znajduje się w pobliżu ul. Ciepłej, a drugi, zajmujący 5,2 ha, jest zlokalizowany u zbiegu ulic: Spokojnej i Akademickiej. Grunty są uzbrojone - poinformowała Sokólska.

Suwalska SSE powstała 18 lat temu. Strefa obejmuje 375,6 h w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok, i Łomża w Podlaskiem, Ełk (w tym również ełcki park technologiczny) i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności; firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy. Dotychczas działalność w strefie prowadzą 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.