PARTNER PORTALU
  • BGK

W Małopolsce ubyło milionerów

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski    13 lipca 2010 - 07:39
W Małopolsce ubyło milionerów

W województwie PIT-y rozliczyło 1050 milionerów. W ubiegłym roku było ich 1238.
Zyski jednego z krezusów mogą przyprawić o zawrót głowy. Najwyższy dochód brutto z PIT za 2009 r. w woj. małopolskim wyniósł ponad 55,5 mln zł – podaje „Dziennik Polski”.

Większość milionerów – nie tylko małopolskich – rozlicza się na druku PIT-36L. To formularz dla osób prowadzących działalność gospodarczą opodatkowaną 19-proc. podatkiem liniowym. Część milionerów to giełdowi gracze rozliczający swoje dochody na druku PIT-38

Wiadomo, że poza Krakowem matecznikami milionerów są najbardziej pożądane podkrakowskie lokalizacje, a więc np. Zielonki, Michałowice czy Zabierzów. Oczywiście, część z nich – i to niemała – pochodzi z Nowego Sącza, Oświęcimia i Tarnowa.

Spadek liczby milionerów nie powinien dziwić na tle innych danych o rozliczeniu podatku dochodowego. Kwota należnego podatku dochodowego wykazana przez wszystkich podatników z woj. małopolskiego wynosiła 4,5 mld zł, podczas gdy za 2009 r. nie sięgnęła nawet 4 mld zł (dokładnie 3,9 mld zł).

W najnowszym rankingu tygodnika „Wprost” – stu najbogatszych Polaków – najbogatszy Małopolanin Bogusław Cupiał – właściciel Wisły Kraków – zajął 15. miejsce z majątkiem szacowanym na 1,3 mld zł – informuje „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.