PARTNER PORTALU
  • BGK

W miastach zachodniopomorskich nieznaczne podwyżki opłat lokalnych

  • PAP/JL    28 grudnia 2015 - 08:24
W miastach  zachodniopomorskich nieznaczne podwyżki opłat lokalnych
Mieszkańcy Szczecina nie muszą się w 2016 r. obawiać większych podatków czy opłat komunalnych. Fot. Pixabay.com

W większości miast regionu 2016 rok nie przyniesie znaczących podwyżek podatków i opłat lokalnych.
W 2016 r. stawki podatków i opłat lokalnych w Koszalinie nie zwiększą się, mimo że są one znacznie niższe od maksymalnych, określonych przez ministra finansów.

W Koszalinie w dwóch przypadkach stawki podatków od nieruchomości będą nawet o kilka procent niższe od tegorocznych.

Obniżki dotyczą budynków, w których prowadzona jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, a także takich, gdzie prowadzi się obrót materiałem siewnym. Nieznacznie spadnie także podatek od środków transportowych dla samochodów ciężarowych.

Koszaliński magistrat nie planuje podwyżki czynszów ani biletów komunikacji miejskiej, ale mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki. Podwyżka jest konieczna, bo ta sama taryfa obowiązuje w mieście od trzech lat.

Obecnie gospodarstwa domowe za wodę i ścieki płacą w Koszalinie 7,84 zł brutto za metr sześcienny, natomiast od stycznia cena wzrośnie do 8,53 zł. Czteroosobowa rodzina, która zużyje miesięcznie 3,25 metra sześc. wody w przeliczeniu na osobę, zapłaci 8,97 zł więcej – podał.

Z kolei w Kołobrzegu zaplanowano jedynie wzrost opłaty uzdrowiskowej. Od Nowego Roku będzie to 4 zł za dzień od osoby dorosłej i 2 zł od dziecka. Do tej pory opłata uzdrowiskowa wynosiła 3,50 zł od osoby dorosłej i 1,70 zł od dziecka.

W przyszłym roku może także zapaść decyzja Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu o ewentualnej zmianie opłat za wodę i ścieki.

Mieszkańcy Szczecina nie muszą się obawiać większych podatków czy opłat komunalnych. Żadne podwyżki w przyszłym roku nie są obecnie planowane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Koszalinianin, 2015-12-29 10:40:05

    Propaganda. nawet nie chce się tego komentować.