PARTNER PORTALU
  • BGK

W Mrągowie powstanie całodobowe lądowisko dla śmigłowców ratowniczych

  • PAP    7 lutego 2014 - 15:40
W Mrągowie powstanie całodobowe lądowisko dla śmigłowców ratowniczych

W Mrągowie (Warmińsko-Mazurskie) powstanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szacunkowy koszt lądowiska, które powstanie przy szpitalnym oddziale ratunkowym, to około 1 mln zł - poinformował wicestarosta mrągowski Janusz Alicki.
Grunt, na którym zostanie wybudowane lądowisko, gmina miejska Mrągowo przekazała na rzecz powiatu mrągowskiego. Akt notarialny dotyczący przekazania w formie darowizny terenu podpisano w piątek w mrągowskim urzędzie miasta.

"To ważna inwestycja. Obecnie na terenie miasta Mrągowa brakuje stałego, całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, do którego karetka mogłaby dotrzeć w kilka minut. Przekazany teren znajduje się w pobliżu Szpitala Powiatowego im. Michała Kajki i bezpośrednio przylega do drogi krajowej nr 59, co umożliwi dojazd karetki w bardzo krótkim czasie" - powiedziała burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec.

Wicestarosta mrągowski Janusz Alicki powiedział PAP, że gotowy jest już projekt lądowiska. Aby spełniało ono wymogi całodobowego lądowiska, oprócz betonowej płyty, musi posiadać system oświetlenia i naprowadzania maszyny, tak by śmigłowce mogły startować i lądować nie tylko w ciągu dnia, ale i nocą. Dodał, że o pieniądze na jego budowę starostwo będzie się starać z programów unijnych z kolejnej perspektywy finansowej 2014-2020. Lądowisko zostanie wybudowane do 2017 roku.

W Mrągowie przy obwodnicy miasta jest lądowisko dla ratowniczych śmigłowców, ale maszyny mogą lądować tam wyłącznie w ciągu dnia, ponieważ nie ma ono systemu oświetlenia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.