PARTNER PORTALU
  • BGK

W Nowym Targu 13 inwestycji z budżetu obywatelskiego

  • PAP    31 października 2014 - 11:13
W Nowym Targu 13 inwestycji z budżetu obywatelskiego

Trzynaście inwestycji zostanie zrealizowanych w przyszłym roku w Nowym Targu w ramach budżetu obywatelskiego. Na wszystkie inwestycje władze miasta przeznaczyły milion złotych - powiedział doradca burmistrza Nowego Targu Piotr Rayski-Pawlik.
Wśród zwycięskich projektów jest budowa czterech palców zabaw i remont kolejnego, remont chodnika, budowa trasy rekreacyjnej, budowa schodów do cmentarza, oświetlenie ścieżki rowerowej.

W ramach budżetu obywatelskiego zostanie także zakupiony defibrylator, będą zamontowane ławki na wałach przeciwpowodziowych, powstanie mini rampa do uprawiania sportów wyczynowych oraz zostanie zorganizowany piknik lotniczy.

W głosowaniu wzięło udział 4063 osób, w tym 41 głosów nie zostało uwzględnionych ze względu na błędy.

Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz uważa, że pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w Stolicy Podhala odniosła sukces. "Cieszę się, że spora grupa mieszkańców chciała wziąć współodpowiedzialność za nasze miasto" - powiedział. Dodał, że w przyszłym roku powinna odbyć się kolejna edycja budżetu obywatelskiego.

Aby pieniądze przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego trafiły w różne części miasta, Nowy Targ podzielono na cztery okręgi. Na każdy z nich przeznaczono 250 tys. zł.

Mieszkańcy Nowego Targu wybierali spośród 78 zgłoszonych projektów.

Roczny budżet Nowego Targu to około 130 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.