PARTNER PORTALU
  • BGK

W Opolu stawiają na rekreację

  • pap    21 października 2014 - 19:25
W Opolu stawiają na rekreację

Zagospodarowanie placu przy ul. Chabrów, budowa boiska przy PSP nr 10 i rewitalizacja terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Dambonia - to wnioski do budżetu obywatelskiego Opola, na które głosowało najwięcej mieszkańców. Mają być zrealizowane w 2015 r.
Wyniki głosowania na wnioski zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego miasta ogłoszono we wtorek po południu w opolskim ratuszu.

Wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko poinformował, że na zadanie dot. zagospodarowania placu miejskiego przy ul. Chabrów, którego realizację wyceniono na 800 tys. zł, zagłosowało 2841 mieszkańców miasta.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 10 na ul. Wróblewskiego, która ma kosztować 700 tys. zł, poparło 1255 osób. Natomiast za rewitalizacją terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Dambonia opowiedziało się 1152 głosujących.

 Czytaj też:  Komorowski: Budżet obywatelski to nowy etap samorządności

To ostatnie, trzecie zadanie z największą liczbą głosów również wyceniono na 700 tys. zł. Wiceprezydent Kawałko zaznaczył, że choć w sumie wartość wszystkich trzech projektów przekracza deklarowane przez miasto 2 mln zł na budżet obywatelski, to pieniądze na zadania te znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta.

 Czytaj też:  Dla wielu samorządowców budżet partycypacyjny jest zbyt skomplikowany

W sumie opolanie mogli głosować na 97 propozycji zadań. Uprawnionych do głosowania w mieście Opolu - jak podał Kawałko - było nieco ponad 96 tys. osób. Kart wrzuconych do urn (kilkadziesiąt głosów oddano przez internet) było nieco ponad 18 tys.

Prawidłowo oddanych głosów było 15 152. Kawałko dodał, że najczęściej popełniane błędy przy głosowaniu, czego wynikiem były głosy nieważne, to niepodawanie danych osobowych lub niepodpisywanie kart, a także nieprawidłowy PESEL. Wśród głosujących najwięcej było osób między 36. a 55. rokiem życia (ponad 35 proc.) oraz między 26. a 35. rokiem życia (prawie 20 proc.)

Czwarty wniosek z największą liczbą głosów dotyczył wykonania oświetlenia wraz z monitoringiem w parku na os. AK. Jego koszt wyliczono na 745 tys. zł. Taką inwestycję zaproponowano do wykonania łącznie w trzech poddanych głosowaniu wnioskach.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.