PARTNER PORTALU
  • BGK

W Piasecznie powstanie pierwszy sportowy projekt PPP w Polsce

  • bad    3 grudnia 2013 - 15:52
W Piasecznie powstanie pierwszy sportowy projekt PPP w Polsce

Budowę boiska przykrytego balonem pneumatycznym zakłada realizowany w Piasecznie projekt partnerstwa publiczno-prywatnego. Część finansowania ma dostarczyć Jessica.
Umowę podpisały urząd miejski w Piasecznie oraz spółka Centrum Sportu Piaseczno. Partner prywatny zaprojektuje, sfinansuje i zbuduje boisko. W dalszej kolejności odpowiedzialny będzie za eksploatację i zarządzanie obiektem przez 20 lat.

Wkład gminy to działka, na której boisko powstanie, a także część ryzyka finansowego projektu. Gmina będzie mogła korzystać z boiska na preferencyjnych warunkach, organizować tam imprezy sportowe czy wydarzenia lokalne.

- Planowana inwestycja stanowić będzie jeden z ważnych etapów rewitalizacji terenów zlokalizowanych na terenie stadionu miejskiego w Piasecznie, który w przyszłości ma tworzyć zintegrowany kompleks boisk sportowych przeznaczonych do wykorzystania przez kluby sportowe, szkoły oraz mieszkańców gminy - mówi Zbigniew Tadeusz.

Projekt jest wpisany do lokalnego programu rewitalizacji, co umożliwia skorzystanie z pożyczek oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w programie rewitalizacji obszarów miejskich Jessica.

- Mamy zatem szansę na realizację małego projektu "hybrydowego" - dodaje Tadeusz.

Zdaniem Michała Liżewskiego, prawnika z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz będzie to pierwszy sportowy projekt realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.

Procedura wyboru partnera prywatnego trwała pół roku, a najtrudniejszym elementem negocjacji był etap eksploatacji infrastruktury.

Projekty sportowo-rekreacyjne stanowią aż 25 proc. krajowych postępowań PPP i koncesji. Niestety, liczba ogłaszanych postępowań nie przekłada się na zawierane umowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.