PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu będą jeździć Gammy

  • pt    3 lutego 2017 - 12:50
W Poznaniu będą jeździć Gammy
Moderus Gamma (for.Moderus Gamma)

• Nowoczesne tramwaje Moderus Gamma będą wozić poznaniaków.
• Miasto zakupi 50 takich pojazdów za 397 mln zł.
W największym w historii MPK przetargu na zakup tramwajów złożone zostały 3 oferty. Rywalami Modertransu było konsorcjum Stadler Polska i Solaris Bus&Coach oraz bydgoska Pesa.

- Termin na wniesienie odwołań w przetargu na zakup 50 niskopodłogowych tramwajów upłynął. W związku z tym, że do Krajowej Izby Odwoławczej nie wpłynęło żadne odwołanie, decyzja o zakupie 50 niskopodłogowych tramwajów od firmy Modertrans jest już przesądzona - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

- Modertrans dostarczy nam 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych, w stu procentach niskopodłogowych, co wraz z pakietem specjalistycznego wyposażenia, będzie kosztować 397 mln złotych brutto - dodaje.

Przetarg został rozstrzygnięty 23 stycznia 2017 roku. Najważniejszym kryterium oceny złożonych ofert była cena, która miała wagę 80 proc. Pozostałe kryteria brane pod uwagę przez komisję przetargową, to m.in. udział niskiej podłogi, pojemność tramwajów, szerokość przejścia wewnątrz pojazdu, czy warunki serwisu gwarancyjnego, w tym także napraw powypadkowych.

Termin realizacji dostaw uzależniony jest od zawarcia umowy z wykonawcą. - Nie będziemy z tym zwlekać. Liczymy, że umowę uda się podpisać jeszcze w tym miesiącu - zaznacza Iwona Gajdzińska. - Jeśli tak rzeczywiście się stanie, pierwsze Gammy wyjadą na poznańskie tory już latem przyszłego roku.

Na dostarczenie wszystkich tramwajów Modertans będzie miał 30 miesięcy od chwili podpisania kontraktu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.