PARTNER PORTALU
  • BGK

W przetargu Świdnica idzie va banque

  • AW    16 kwietnia 2013 - 14:44
W przetargu Świdnica idzie va banque

Miasto Świdnica ogłosiło przetarg na odbiór śmieci na 4 lata. Prezydent Wojciech Murdzek liczy, że w ten sposób uda się ugrać niższą cenę i lepsze warunki, bo firmy będą walczyć o rynek.
Świdnica należy do miast, które są w trakcie procesu przetargowego na wybór firmy, która będzie odbierała od mieszkańców. Przetarg tam ogłoszono aż na 4 lata.

 - To gra va banque - tłumaczył Wojciech Murdzek prezydent Świdnicy, podczas Śląsko-Sudeckiego konwentu Samorządowego w Pszczynie. - Teraz możemy zyskać, bo firmy walczą o rynek - dodał.

A jest o co walczyć. W specyfikacji założono 6 tys. ton odpadów rocznie.  

Prezydent dodał, że najbardziej obawia się jednak o samofinansowanie się sytemu. - W przetargu założyliśmy ściągalność na poziomie 70 proc. , ale myślę, że uzyskać i ten poziom może być problem. Jako samorządowcy powinniśmy apelować by windykacją zajmowały się tu urzędy skarbowe a nie urzędy gmin - kontynuował prezydent Świdnicy.

Czytaj też: Dobra specyfikacja pozwoli uniknąć wielu późniejszych problemów ze śmieciami

Aby ułatwić opłaty za śmieci oraz mieć jasność, kto zapłaci a kto nie, Świdnica wdraża z bankiem  program, w efekcie którego każdy mieszkaniec będzie miał założone konto do takich wpłat. 

Dyskusja na temat przetargów na odbiór odpadów będzie jednym z ważniejszych punktów sesji pt. "Gospodarka odpadami" (15 maja 2013 r., godz. 9.30-11.30) w trakcie najbliższego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Więcej na ten temat tutaj www.eecpoland.eu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.