PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu rusza ocena projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

  • JS    10 kwietnia 2018 - 22:06
W Radomiu rusza ocena projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego
Widać, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie i mają wiele ciekawych pomysłów - ocenił prezydent Radomia (fot. UM Radom)

W tym tygodniu w Radomiu rozpocznie pracę Zespół Opiniujący, który dokona oceny projektów zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Od efektów jego pracy będzie zależało, które z propozycji mieszkańców znajdą się na karcie do głosowania.
Do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Radomia zgłosili ponad 400 projektów. - To rekordowa liczba. Widać, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie i mają wiele ciekawych pomysłów. Projekty muszą jednak spełniać wymogi formalne. Dlatego trzeba dokładnie sprawdzić możliwości ich realizacji, w tym m.in. czy proponowane inwestycje mają być realizowane na terenach należących do miasta oraz czy szacunkowy koszt nie przekracza maksymalnej wartości – tłumaczy prezydent Radosław Witkowski.

W skład Zespołu Opiniującego wchodzą m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego, radni oraz przedstawiciele ciał doradczych, w tym Rady Seniorów czy Parlamentu Młodzieży. Pierwsze posiedzenie odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia.

– Każdy spośród zgłoszonych projektów został już zaopiniowany przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego oraz przez miejskie jednostki. W sumie do Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta wpłynęło ponad tysiąc ocen. Ostateczna decyzja będzie należała do Zespołu Opiniującego. Warto też przypomnieć, że autorzy projektów, których realizacja, w zaproponowanej formie, może być z przyczyn formalnych niemożliwa, będą jeszcze mogli wziąć udział w odwoławczym spotkaniu z członkami Zespołu Opiniującego. Będzie to okazja, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości lub skorygować projekt – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Pełną listę projektów, które trafią na kartę do głosowania poznamy w maju, a głosowanie potrwa przez cały czerwiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.