PARTNER PORTALU
  • BGK

W RCL opublikowano projekt ustawy o jawności życia publicznego

  • PAP/MIW    24 października 2017 - 11:22
W RCL opublikowano projekt ustawy o jawności życia publicznego
Projekt ustawy przedstawili minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wójcik. (fot. twitter.com)

Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji opublikowano we wtorek (24.10) projekt ustawy o jawności życia publicznego. Głównym celem nowych przepisów ma być wzmocnienie transparentności państwa. Projekt ustawy załączamy w dziale "Multimedia".
Projekt przewiduje m.in. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym oraz nowy wzór jawnych i jednakowych dla wszystkich zobowiązanych oświadczeń majątkowych

Szczegóły nowych rozwiązań przedstawili w poniedziałek minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wójcik. Kamiński zapowiedział, że ustawa, która ma obwiązywać już od nowego roku, będzie zawierać obowiązek wprowadzenia wewnętrznych procedur antykorupcyjnych w sektorze publicznym oraz w średnich i większych firmach. Ma też m.in. wprowadzić do polskiego prawa pojęcie sygnalisty - osoby informującej o nieprawidłowościach, która będzie chroniona z mocy ustawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.