PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sejmie powstanie złożona z posłów komisja do spraw petycji

  • PAP/AT    7 kwietnia 2015 - 07:26
W Sejmie powstanie złożona z posłów komisja do spraw petycji
Każda osoba bądź grupa osób będzie mogła składać petycje do "organów władzy publicznej" oraz "organizacji lub instytucji społecznych" (fot.sejm.gov.pl)

W Sejmie powstanie komisja ds. petycji. Dzięki niej każdy będzie miał prawo zmusić posłów do zajęcia się dowolną sprawą.
Co roku do Sejmu napływają dziesiątki tysięcy listów. Tylko w lutym było ich 3311. Specjalna komórka w Kancelarii Sejmu przygotowuje zestawienia tematyki korespondencji dla posłów, jednak oni rzadko uwzględniają zawarte w nich postulaty. To się zmieni. W Sejmie powstanie złożona z posłów komisja ds. petycji - donosi "Rzeczpospolita".

"Jesteśmy na etapie spotkań z legislatorami. Pracujemy nad zmianą regulaminu Sejmu" - informuje Maciej Mroczek z Twojego Ruchu, przewodniczący Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Komisja ma liczyć kilkunastu członków i nie jest wykluczone, że zostanie powołana dopiero po wyborach. Teoretycznie jednak powinna działać już we wrześniu. To wtedy wchodzi w życie uchwalona w ubiegłym roku ustawa o petycjach. Zakłada ona, że każda osoba bądź grupa osób będzie mogła składać petycje do "organów władzy publicznej" oraz "organizacji lub instytucji społecznych".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glaca, 2015-04-08 11:59:30

    A Może wy się jeszcze zajmiecie hodowlą jedwabników co ? Sejm ma zasryany obowiązek.