W Sejmie powstanie złożona z posłów komisja do spraw petycji

W Sejmie powstanie komisja ds. petycji. Dzięki niej każdy będzie miał prawo zmusić posłów do zajęcia się dowolną sprawą.
W Sejmie powstanie złożona z posłów komisja do spraw petycji
Każda osoba bądź grupa osób będzie mogła składać petycje do "organów władzy publicznej" oraz "organizacji lub instytucji społecznych" (fot.sejm.gov.pl)

Co roku do Sejmu napływają dziesiątki tysięcy listów. Tylko w lutym było ich 3311. Specjalna komórka w Kancelarii Sejmu przygotowuje zestawienia tematyki korespondencji dla posłów, jednak oni rzadko uwzględniają zawarte w nich postulaty. To się zmieni. W Sejmie powstanie złożona z posłów komisja ds. petycji - donosi "Rzeczpospolita".

"Jesteśmy na etapie spotkań z legislatorami. Pracujemy nad zmianą regulaminu Sejmu" - informuje Maciej Mroczek z Twojego Ruchu, przewodniczący Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Komisja ma liczyć kilkunastu członków i nie jest wykluczone, że zostanie powołana dopiero po wyborach. Teoretycznie jednak powinna działać już we wrześniu. To wtedy wchodzi w życie uchwalona w ubiegłym roku ustawa o petycjach. Zakłada ona, że każda osoba bądź grupa osób będzie mogła składać petycje do "organów władzy publicznej" oraz "organizacji lub instytucji społecznych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A Może wy się jeszcze zajmiecie hodowlą jedwabników co ? Sejm ma zasryany obowiązek.

glaca, 2015-04-08 11:59:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU