PARTNER PORTALU
  • BGK

W Zielonej Górze nie będzie komisarza

  • pt    3 października 2014 - 14:13
W Zielonej Górze nie będzie komisarza

Prezydent Janusz Kubicki pozostanie na swoim stanowisku do wyborów, które w Zielonej Górze odbędą się po połączeniu gminy i miasta Zielona Góra.
1 października zapadła decyzja Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie przyszłości zarządzania Zieloną Górą. Okazuje się, że nie będzie komisarza Zielonej Góry, bo prezydent Janusz Kubicki pozostanie na swoim stanowisku do czasu nowych wyborów.

Czytaj: Połączenie miasta i gminy Zielona Góra stanie się faktem po 1 stycznia 2015

Do czasu upływu kadencji czyli 31 grudnia 2014 roku zarówno w gminie Zielona Góra, jak i mieście Zielona Góra będą funkcjonowały obie rady. Do tego czasu swoją funkcję będzie sprawował wójt gminy Zielona Góra, ponieważ od 1 stycznia 2015 roku, w wyniku połączenia miasta z gminą przestanie istnieć gmina Zielona Góra jako odrębna jednostka.

Natomiast prezydent miasta Zielona Góra będzie sprawował swoją funkcję także po 1 stycznia 2015 roku, do czasu wyboru nowego prezydenta.

 Czytaj też: Zielona Góra bedzie wielka i co z tego wyniknie

Kolejna sprawa to wyznaczenie przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek wojewody osoby, która będzie reprezentować Radę Miasta Zielona Góra, aż do wyborów. Jednak ich data jeszcze nie została ustalona.

Wiadomo tylko, że odbędą się one w pierwszym kwartale 2015 roku.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.