PARTNER PORTALU
  • BGK

Wałbrzych pełnoprawnym właścicielem palmiarni

  • AW    2 listopada 2012 - 14:13
Wałbrzych pełnoprawnym właścicielem palmiarni

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podpisał akt notarialny nabycia palmiarni. Gmina Wałbrzych została pełnoprawnym właścicielem wyjątkowego zabytku i atrakcji turystycznej Dolnego Śląska.
Wałbrzyska Palmiarnia zostanie połączona z kompleksem turystycznym Zamek Książ. Spółka będzie zarządzała tym obiektem. Umożliwi to miastu rewitalizację zabytku i przywrócenie mu dawnej świetności.

Czytaj też:Gmina kupiła palmiarnię, by ją ratować

jak informuje wałbrzyski amgistart, ruszyły już przygotowania do zbliżającej się zimy oraz prace nad operacyjnym połączeniem oferty turystycznej obu atrakcji turystycznych oraz prace nad wdrożeniem wspólnego biletu do Zamku Książ i Palmiarni. Prezes zamku szacuje, że wspólny bilet dla turystów pojawi się jeszcze w pierwszej dekadzie listopada.

Obiekt w Lubiechowie powstał z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej małżonce Marii Teresie Cornwallis-West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin.

Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.