PARTNER PORTALU
 • BGK

Walka o wolność zgromadzeń

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    13 czerwca 2012 - 07:01
Walka o wolność zgromadzeń

32 organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka apelują o nieuchwalanie prezydenckiego projektu ograniczającego wolność zgromadzeń.
W apelu do marszałek Ewy Kopacz alarmują, że nowela, której drugie czytanie w Sejmie odbędzie się w środę, doprowadziłaby do znaczącego pogorszenia konstytucyjnego standardu wolności organizowania pokojowych zgromadzeń – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Organizacje mają zastrzeżenia m.in. do wydłużenia z 3 do 6 dni czasu na zgłoszenie zgromadzenia i braku uregulowania tzw. zgromadzeń spontanicznych.

Akcję koordynują Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich i Fundacja Helsińska – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • JEDYNAK, 2012-06-13 10:40:56

  nic dodać, nic ująć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń
 • ANYDEJ, 2012-06-13 10:38:59

  WALCZYMY I O WOLNOŚĆ I O ZGROMADZENIE!!! TE DWIE SPRAWY MUSZĄ BYC POŁĄCZONE! INACZEJ SIE NIE DA ŻYĆ!!!
 • Piotr, 2012-06-13 09:29:18

  skończyć z tymi durnymi marszami manifestacjami - widać czemu to tylko służy, skończyć z manifestacjami gejów organizowanych przez fundacje Schumana i innym dziadostwem, pornografią i burdami - to sa jawne prowokacje i nie życzymy sobie żeby władza wydawała zgody na nie wbrew woli społeczeństwa.H.G...-W i KGP na taczki - musza odpowiedzieć za swoje głupie decyzje - nie na tym polega demokracja żeby każdy czubek czy dewiant mógł robić co chce w Polsce  rozwiń