Walka o wolność zgromadzeń

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 13-06-2012
  • drukuj
32 organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka apelują o nieuchwalanie prezydenckiego projektu ograniczającego wolność zgromadzeń.
Walka o wolność zgromadzeń
W apelu do marszałek Ewy Kopacz alarmują, że nowela, której drugie czytanie w Sejmie odbędzie się w środę, doprowadziłaby do znaczącego pogorszenia konstytucyjnego standardu wolności organizowania pokojowych zgromadzeń – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Organizacje mają zastrzeżenia m.in. do wydłużenia z 3 do 6 dni czasu na zgłoszenie zgromadzenia i braku uregulowania tzw. zgromadzeń spontanicznych.

Akcję koordynują Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich i Fundacja Helsińska – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

nic dodać, nic ująć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń

JEDYNAK, 2012-06-13 10:40:56 odpowiedz

WALCZYMY I O WOLNOŚĆ I O ZGROMADZENIE!!! TE DWIE SPRAWY MUSZĄ BYC POŁĄCZONE! INACZEJ SIE NIE DA ŻYĆ!!!

ANYDEJ, 2012-06-13 10:38:59 odpowiedz

skończyć z tymi durnymi marszami manifestacjami - widać czemu to tylko służy, skończyć z manifestacjami gejów organizowanych przez fundacje Schumana i innym dziadostwem, pornografią i burdami - to sa jawne prowokacje i nie życzymy sobie żeby władza wydawała zgody na nie wbrew woli społeczeństwa.H.G...-W i KGP na taczki - musza odpowiedzieć za swoje głupie decyzje - nie na tym polega demokracja żeby każdy czubek czy dewiant mógł robić co chce w Polsce rozwiń

Piotr, 2012-06-13 09:29:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU