PARTNER PORTALU
  • BGK

Wały w gminie Dobrzeń Wielki będą tańsze

  • PAP/JL    27 stycznia 2016 - 10:30
Wały w gminie Dobrzeń Wielki będą tańsze
Gmina Dobrzeń Wielki była zalana zarówno w powodzi z roku 1997, jak i z roku 2010. Fot. Pixabay.com

O prawie połowę taniej może być wybudowany ostatni odcinek 2,6 km wałów przeciwpowodziowych w gminie Dobrzeń Wielki wzdłuż Odry.
Najtańsza z ofert złożonych w przetargu na to zadanie opiewa na 6,7 mln zł, a planowano na nie ok. 13,5 mln zł.

Tak duże oszczędności to wynik złej sytuacji w branży budowlanej i hydrotechnicznej. – Nasz przetarg był jednym z niewielu, jeśli nie jedynym, ogłoszonym w w ostatnim czasie. Stąd bardzo korzystne oferty – mówi dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu Zbigniew Bahryj.

Zadanie, na które rozpisano przetarg, to ostatni odcinek wałów w gminie Dobrzeń Wielki – z łącznej ich długości ponad 9,3 km, które były budowane i modernizowane w ostatnich latach. Przetarg ten ma zostać rozstrzygnięty w ciągu 2-3 tygodni, a prace potrwają do końca października.

Wicemarszałek woj. opolskiego Antoni Konopka podkreślił, że wykonanie tego odcinka oznaczać będzie zakończenie etapu prac zabezpieczających gminę Dobrzeń Wielki, a szczególnie takich znajdujących się w niej miejscowości jak Czarnowąsy, Dobrzeń Mały i Dobrzeń Wielki oraz Borki.

Inwestycje te zapewnią bezpieczeństwo dla łącznie 5,5 tys. mieszkańców tego terenu, a także dla tak ważnych obiektów gospodarczych jak np. rozbudowywana właśnie za ponad 11,5 mld zł Elektrownia Opole.

Budowa nowego odcinka o długości 2,6 km będzie wykonywana dzięki pieniądzom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.