PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie wypowiedziało umowę PPP

  • MN    21 grudnia 2016 - 10:18
Warmińsko-mazurskie wypowiedziało umowę PPP
Siedziba urzędu marszałkowskiego w woj. warmińsko-mazurskim. (fot. wikipedia.org)

• Województwo warmińsko-mazurskie przesłało oświadczenie do Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych (ORSS), w którym wypowiada ze skutkiem natychmiastowym umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP).
• ORSS uznało oświadczenie za nieskuteczne i pisze, że umowa dalej obowiązuje.
Jak donosi agencja ISBNews, województwo warmińsko-mazurskie wypowiedziało umowę PPP z ORSS - spółkę zależną Hawe.

"Umowa, zawarta pomiędzy województwem a ORSS określała warunki przedsięwzięcia polegającego na realizacji, utrzymaniu i zarządzaniu siecią szerokopasmową, jak również świadczeniu usług z jej wykorzystaniem oraz usług szkoleniowych w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Województwo wypowiedziało umowę PPP ze skutkiem natychmiastowym z powodu rażącego naruszenia przez (ORSS) postanowień umowy PPP dotyczących fazy eksploatacji" - głosi komunikaty zarządu województwa.

Z informacji otrzymanych przez Hawe, ORSS uznało oświadczenie za nieskuteczne. W ocenie ORSS umowa na PPP obowiązuje nadal, ze wszystkimi wynikającymi z niej konsekwencjami - podaje ISBNews.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Umowa PPP z woj. warmińsko-mazurskim została zawarta 19 kwietnia 2013 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.