PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: 1 września nadzwyczajna sesja ws. reprywatyzacji

  • PAP    29 sierpnia 2016 - 11:24
Warszawa: 1 września nadzwyczajna sesja ws. reprywatyzacji

fot:um.warszawa.pl

• W czwartek, na wniosek prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji.
• Porządek obrad wypełnia informacja prezydent stolicy m.in. nt. zwrotu nieruchomości dokonywanych w latach 1990-2016.
Jak poinformowano na stronie internetowej Rady Warszawy, prezydent stolicy oprócz kwestii dokonanych zwrotów nieruchomości ma także przedstawić informację nt. przygotowania Warszawy do wdrożenia zapisów ustawy o gruntach warszawskich (tzw. "mała" ustawa reprywatyzacyjna) oraz informację ws. pomocy lokatorom reprywatyzowanych budynków mieszkaniowych.

Rozpoczęcie sesji planowane jest na godz. 16.

W ostatnim czasie ogromne kontrowersje wzbudziła sprawa działki obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce, mimo że najprawdopodobniej wcześniej przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej. Wartość działki szacowana jest nawet na 160 mln zł.

W piątek (26 sierpnia) prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że zwrot działki przy PKiN był pochopny; odpowiedzialni są miejscy urzędnicy, którzy zostaną zwolnieni, oraz resort finansów. Zapowiedziała audyt, komisję ws. reprywatyzacji oraz wstrzymanie zwrotów.

Ministerstwo Finansów w odpowiedzi przekazało, że nie stwierdzono nieprawidłowości w postępowaniu urzędników resortu finansów zajmujących się sprawą nieruchomości położonej przy Pl. Defilad. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Tak sobie pytam, 2016-08-29 16:19:08

    Ależ nadzwyczajna aktywność prezydent stolicy,Hanny Gronkiewicz-Waltz. Teraz, jak stolica, skrzywdziła mieszkańców i budżet miasta wykorzystała na i dla... - nagle olśnienie i obudzenie i karanie ( zwolnienie ) urzędników a nie tych, którzy korzyści z tego draństwa wynieśli. Mieszkańcy stolicy nie ...potrzebują sesji Rady Miasta - nadzwyczajnie zwoływanych przez H. G-W. Mieszkańcy stolicy potrzebują codziennej, uczciwej pracy prezydenta stolicy - a nie jakiś nadzwyczajnych sesji służących obronie tych, którzy "pochopnie zwrócili działki.." :-) Oraz: jakoś pośpiesznych, pochopnych decyzji urzędników, na korzyść mieszkańców stolicy, nie widać. Tak pochopność tylko dla ustosunkowanych, bogatych?  rozwiń