PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Będzie komisja śledcza ds. reprywatyzacji? Kukiz'15 zebrał podpisy

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    28 września 2016 - 08:46
Warszawa: Będzie komisja śledcza ds. reprywatyzacji? Kukiz'15 zebrał podpisy

• Kukiz'15 zebrał wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. reprywatyzacji.
• Do złożenia takiego wniosku potrzebne było 46 sygnatur, a to o 10 więcej niż liczy klub Pawła Kukiza.
• Posłowie chcą, by wniosek głosowano już na następnym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu. Ale od zebrania podpisów do powołania komisji jeszcze długa droga.
We wtorek (27 września) klub parlamentarny Kukiz'15 poinformował, że zebrał podpisy posłów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. reprywatyzacji. Poseł Jakub Kulesza mówił o tym fakcie:

- Mamy komplet podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. reprywatyzacji! Już w przyszłym tygodniu (3 do 7 października) chcemy głosowania w Sejmie. Politycy PiS przestraszyli się tego wniosku i nie chcieli się pod nim podpisać. Co mają do ukrycia? Zobaczymy jak zachowają się podczas głosowania - stwierdził Kulesza.

Czytaj też: Ustawa reprywatyzacyjna: kluby deklarują pracę nad projektem ustawy

Kukiz'15 w swoim wniosku chce sprawdzić działania reprywatyzacyjne od początku III Rzeczpospolitej, tj od roku 1989. - To będzie test na dobrą wolę wszystkich opcji politycznych, test "czystych rąk". Polacy mają prawo poznać skalę problemu w całej Polsce - pisali na swoich stronach społecznościowych działacze Pawła Kukiza.

Żeby w Sejmie wniosek o komisję śledczą został złożony potrzebnych jest 46 podpisów posłów. Ponieważ klub kukiz'15 ma w Sejmie 36 miejsc potrzebne było poparcie innych polityków. Klub nie poinformował jeszcze, posłowie których ugrupowań także podpisali petycję.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.