PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Będzie komisja śledcza ds. reprywatyzacji? Kukiz'15 zebrał podpisy

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    28 września 2016 - 08:46
Warszawa: Będzie komisja śledcza ds. reprywatyzacji? Kukiz'15 zebrał podpisy

• Kukiz'15 zebrał wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. reprywatyzacji.
• Do złożenia takiego wniosku potrzebne było 46 sygnatur, a to o 10 więcej niż liczy klub Pawła Kukiza.
• Posłowie chcą, by wniosek głosowano już na następnym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu. Ale od zebrania podpisów do powołania komisji jeszcze długa droga.
We wtorek (27 września) klub parlamentarny Kukiz'15 poinformował, że zebrał podpisy posłów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. reprywatyzacji. Poseł Jakub Kulesza mówił o tym fakcie:

- Mamy komplet podpisów pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. reprywatyzacji! Już w przyszłym tygodniu (3 do 7 października) chcemy głosowania w Sejmie. Politycy PiS przestraszyli się tego wniosku i nie chcieli się pod nim podpisać. Co mają do ukrycia? Zobaczymy jak zachowają się podczas głosowania - stwierdził Kulesza.

Czytaj też: Ustawa reprywatyzacyjna: kluby deklarują pracę nad projektem ustawy

Kukiz'15 w swoim wniosku chce sprawdzić działania reprywatyzacyjne od początku III Rzeczpospolitej, tj od roku 1989. - To będzie test na dobrą wolę wszystkich opcji politycznych, test "czystych rąk". Polacy mają prawo poznać skalę problemu w całej Polsce - pisali na swoich stronach społecznościowych działacze Pawła Kukiza.

Żeby w Sejmie wniosek o komisję śledczą został złożony potrzebnych jest 46 podpisów posłów. Ponieważ klub kukiz'15 ma w Sejmie 36 miejsc potrzebne było poparcie innych polityków. Klub nie poinformował jeszcze, posłowie których ugrupowań także podpisali petycję.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.