Warszawa, budżet obywatelski: 61 mln do podziału

• Już po raz czwarty warszawiacy zdecydują o podziale pieniędzy z miejskiego budżetu.
• W czwartek, 1 grudnia rusza zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego.
Warszawa, budżet obywatelski: 61 mln do podziału
Od roku 2014 warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 136 mln zł, wybierając do realizacji 1750 projektów (fot.pixabay)

- Za nami już trzy edycje budżetu partycypacyjnego, w których warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 136 mln zł. Miasto zrealizowało setki pomysłów mieszkańców. Powstają nowe place zabaw dla dzieci, siłownie plenerowe i miejsca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W przestrzeni miejskiej pojawiają się nowe ławki do odpoczynku, chodniki, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, nasadzenia zieleni. Organizowane są potańcówki, kina plenerowe, a także zajęcia w domach kultury - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Ty również możesz zmienić najbliższe otoczenie. Możesz sprawić, żeby Warszawa była Ci bliższa, jeszcze bardziej Twoja - dodaje zachęcając do aktywnego włączenia się w realizację budżetu partycypacyjnego, poprzez zgłaszanie projektów, udział w dyskusjach i głosowaniu.

Magistrat stolicy podkreśla, że od 2014 roku w całej Warszawie – powstały nowe ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe, place zabaw, nowe nasadzenia zieleni. Dokładnie tam, gdzie wskazali mieszkańcy.

Jak wylicza urząd zrealizowano także projekty takie jak: warsztaty w domach kultury, dzielnicowe festiwale, zajęcia sportowe, kursy pierwszej pomocy.

Od roku 2014 warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 136 mln zł, wybierając do realizacji 1750 projektów.

W czwartej edycji budżetu partycypacyjnego do podziału jest ponad 61 mln zł.

Projekt zgłoszony musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku (w 2018 roku), z efektu realizacji projektu powinni móc korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy, powinien być zlokalizowany na ogólnodostępnym terenie należącym do miasta.

W trakcie składania projektów mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie urzędników. Odbędą się konsultacje, dyżury telefoniczne, maratony pisania projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU