PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, budżet obywatelski: 61 mln do podziału

  • pt    29 listopada 2016 - 16:17
Warszawa, budżet obywatelski: 61 mln do podziału
Od roku 2014 warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 136 mln zł, wybierając do realizacji 1750 projektów (fot.pixabay)

• Już po raz czwarty warszawiacy zdecydują o podziale pieniędzy z miejskiego budżetu.
• W czwartek, 1 grudnia rusza zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego.
- Za nami już trzy edycje budżetu partycypacyjnego, w których warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 136 mln zł. Miasto zrealizowało setki pomysłów mieszkańców. Powstają nowe place zabaw dla dzieci, siłownie plenerowe i miejsca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W przestrzeni miejskiej pojawiają się nowe ławki do odpoczynku, chodniki, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych, nasadzenia zieleni. Organizowane są potańcówki, kina plenerowe, a także zajęcia w domach kultury - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Ty również możesz zmienić najbliższe otoczenie. Możesz sprawić, żeby Warszawa była Ci bliższa, jeszcze bardziej Twoja - dodaje zachęcając do aktywnego włączenia się w realizację budżetu partycypacyjnego, poprzez zgłaszanie projektów, udział w dyskusjach i głosowaniu.

Magistrat stolicy podkreśla, że od 2014 roku w całej Warszawie – powstały nowe ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe, place zabaw, nowe nasadzenia zieleni. Dokładnie tam, gdzie wskazali mieszkańcy.

Jak wylicza urząd zrealizowano także projekty takie jak: warsztaty w domach kultury, dzielnicowe festiwale, zajęcia sportowe, kursy pierwszej pomocy.

Od roku 2014 warszawiacy zdecydowali o podziale ponad 136 mln zł, wybierając do realizacji 1750 projektów.

W czwartej edycji budżetu partycypacyjnego do podziału jest ponad 61 mln zł.

Projekt zgłoszony musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku (w 2018 roku), z efektu realizacji projektu powinni móc korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy, powinien być zlokalizowany na ogólnodostępnym terenie należącym do miasta.

W trakcie składania projektów mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie urzędników. Odbędą się konsultacje, dyżury telefoniczne, maratony pisania projektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.