PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Izba Skarbowa kupiła biurowce pod siedzibę Urzędu Kontroli Skarbowej

  • GP    9 stycznia 2017 - 13:55
Warszawa. Izba Skarbowa kupiła biurowce pod siedzibę Urzędu Kontroli Skarbowej
Zakupione biurowce będą kolejną centralną, finansową instytucją w Warszawie. (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Izba Skarbowa kupiła w Warszawie dwa budynki biurowe zlokalizowane przy ulicy Erazma Ciołka. W biurowcach powstanie siedziba Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS).
• To warszawska Wola, dzielnica bezpośrednio sąsiadująca z centrum stolicy.
• Powierzchnia użytkowa kupionego kompleksu to 6 tysięcy m kwadratowych.
Dysponująca publicznymi środkami Izba Skarbowa zakupiła w Warszawie dwa biurowce. Kupione budynki są umieszczone w centrum Warszawy, przy ulicy Erazma Ciołka (Wola). To północno-zachodnia część miasta.

Zakup nieruchomości biurowych, o łącznej powierzchni blisko 6 tys. mkw., był podyktowany nową siedzibę Urząd Kontroli Skarbowej (UKS) w Warszawie. To jedna z największych transakcji z udziałem organów podatkowych na rynku biurowym.  

 - Cieszymy się, że udało się sfinalizować tak wymagający projekt, który należy do grupy wyjątkowych inwestycji rynkowych z udziałem inwestora instytucjonalnego. Sprzedaż biurowców przy Ciołka to jedna z tych transakcji, po zawarciu których dwie strony mają powody do zadowolenia -  informował Andrzej Wójcik, prezes zarządu Satoria Group. Spółka do tej pory zarządzała kupioną nieruchomością.

Biurowce, które stanowiły przedmiot transakcji usytuowane są w rejonie, który jest rozpoznawalnym adresem na instytucjonalnej mapie stolicy. To lokalizacja skupiająca szczególnie dużą liczbę jednostek administracji państwowej. Osiem budynków biurowych spółki Satoria Group rozmieszczonych wzdłuż ulicy Erazma Ciołka, niedaleko ulicy Górczewskiej oferuje łącznie ponad 20 tys. mkw. powierzchni.

Nowa siedziba UKS będzie miała za sąsiadów m.in. Izbę Celną, Izbę Skarbową, Prokuraturę i Urząd Pracy.

Bartłomiej Zagrodnik, prezes zarządu Walter Herz przyznaje, że sprzedaż przez Satoria Group S.A. nieruchomości biurowych przy ulicy Ciołka w Warszawie stanowi zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy doradców firmy nad tą transakcją. Walter Herz pilotowała transakcję.

- Ostatnie sukcesy w  obszarze doradztwa na rzecz klientów instytucjonalnych to pomyślna prognoza w kontekście prowadzonych przez nas obecnie projektów z udziałem podmiotów państwowych – przyznaje Bartłomiej Zagrodnik.

W najbliższym czasie przy ul. Ciołka ruszy budowa kolejnego biurowca - C12A, który zaoferuje 9 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni użytkowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Ech, 2017-02-13 12:30:46

    A ja kurde musze zmieniać biuro przez nich, bo wymówili wszystkim :(
  • Jak, 2017-01-11 20:19:43

    Przecież uks zostaly zlikwidowane od 1.03.2017 znikają. To dla kogo ta siedziba?