PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa ma dość. Miasto liczy na miliony od niezameldowanych

 • PAP/Życie Warszawy    25 stycznia 2010 - 09:41
Warszawa ma dość. Miasto liczy na miliony od niezameldowanych

Władze Warszawy rozpoczynają akcję, która ma zachęcić osoby niezameldowane, a mieszkające w stolicy, by rozliczały się z podatków w tutejszych urzędach skarbowych.
Jak informuje "Życie Warszawy" kampania objawi się poprzez "zmasowany atak przez billboardy, media i Internet. Wśród miejskich urzędników jest również wiele osób, które - choć mieszkają od lat w stolicy i tu pracują - na stałe zameldowane są gdzie indziej i co roku PIT składają w swoich rodzinnych miejscowościach. W tym tygodniu do wszystkich pracowników ratusza, dzielnic i jednostek podległych miastu prezydent Warszawy wyśle e-mail z informacjami na temat możliwości płacenia podatków w Warszawie.

Według oficjalnych danych, w stolicy jest zameldowanych 1,7 mln osób. Powszechnie wiadomo, że mieszka tu i pracuje co najmniej pół miliona więcej. Te osoby korzystają z całej miejskiej infrastruktury. Chodzi o to, by w Warszawie zostawiali także swoje podatki. Nieoficjalne szacunki wpływów do budżetu z tego tytułu mówią o co najmniej 100 mln zł, bardziej śmiałe - nawet o miliardzie złotych (czyli 10 proc. obecnego budżetu stolicy).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Paweł, 2010-01-26 08:57:03

  "wstyd za gości", kiedyś to za porządek odpowiadał gospodarz, ale teraz to się chce gości do tego wykorzystywać. Moim zdaniem to najlepiej gdyby Polskę podzielić np. na pięć okręgów podatkowych. Konkurowałyby one ze sobą a ten najsprawniejszy ściągałby do siebie największą ilość ...mieszkańców-podatników.... banalnie proste, ale wyborczo niekorzystne.  rozwiń
 • Balbina, 2010-01-25 17:45:45

  do x: chyba żartujesz iksie to co wymieniłeś to sa grosze nie znaczące nic. Jak chce się pracować w Stolicy ( oczywiście poza warszawskimi urzędami bo tu całkowicie popieram to co napisał normaliusz ) to trzeba się przyczyniać, płacąc w Warszawie podatki od wynagrodzeń, do jej rozwoju a nie tylko wy...krzystywać. Warszawa jest przez takich " gości" przeludniona, komunikacja siada, kultura starasznie sie obniżyła i niestety jest brud na ulicach, poprostu tragedia a jesteśmy podobno europejska stolicą.Wstyd nam za takich "gości"  rozwiń
 • x, 2010-01-25 15:09:06

  Przeciez placa tam podatki ,kupujac towary,bilety,uslugi /w kazdym jest vat/ a firmy tez placa od tego przychodu podatki,chyba ,ze chodzi o podatek od okien.