PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: mieszkańcy zabrali głos na sesji budżetowej

  • PAP/em    10 grudnia 2015 - 12:26
Warszawa: mieszkańcy zabrali głos na sesji budżetowej

Na sesji byli m.in. przedstawiciele Żoliborza sprzeciwiający się budowie mostu Krasińskiego (fot. facebook.com/warszawa)

Głównym zaplanowanym punktem czwartkowej (10 grudnia) sesji Rady Warszawy jest projekt budżetu Warszawy na 2016 r., jednak poruszane były też inne tematy. Na sali sesyjnej nie brakowało mieszkańców, którzy chcieli wygłosić swoje postulaty.
Sesja rozpoczęła się od dyskusji na temat zmian w zasadach sprzedaży alkoholu w Warszawie. Podstawą zmian jest czerwcowa uchwała rady miasta zaostrzająca te zasady poprzez m.in. zmniejszenie limitu liczby punktów sprzedaży oraz jeszcze znaczniejsze "odsunięcie" ich m.in. od przedszkoli i szkół.

Sprzedawcy chcą przywrócenia starych zasad

Właściciele sklepów przekonywali, że uchwała jest bardzo krzywdząca. „Szacujemy, że w niedługim czasie ok. tysiąca sklepów osiedlowych w Warszawie straci koncesję na alkohol” – powiedział dziennikarzom Hieronim Piotrowski, właściciel trzech sklepów w stolicy.

Podkreślił, że sklepy nie są w stanie utrzymać się ze sprzedaży samych „kajzerek”; sprzedawcy chcą przywrócenia starych zasad sprzedaży.

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska zapowiedziała, że regulacje dotyczące sprzedaży alkoholu będą przedmiotem rozmów na komisji rady miasta.

Mieszkańcy przeciw inwestycjom

Na sesję przybyli także przedstawiciele mieszkańców Żoliborza, którzy sprzeciwiają się budowie trasy i mostu Krasińskiego. Przekonują, że ta inwestycja spowoduje paraliż komunikacyjny miasta, sprowadzi zwiększony ruch samochodów na Żoliborz i nie rozwiąże problemów komunikacyjnych Warszawy. Ich zdaniem pieniądze na budowę mostu i trasy lepiej przeznaczyć na rozbudowę metra.

Na sesję przybyli również mieszkańcy Rembertowa, którzy chcą budowy tuneli w swojej dzielnicy, a także przedstawiciele mieszkańców Białołęki, którzy domagają się zawarcia w budżecie na 2016 r. środków na utworzenie szpitala na Białołęce i umieszczenia tej inwestycji w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: