PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa: MSWiA wydało nową decyzję ws. ustalenia terenu zamkniętego na pl. Piłsudskiego

 • PAP/JS    5 stycznia 2018 - 18:03
Warszawa: MSWiA wydało nową decyzję ws. ustalenia terenu zamkniętego na pl. Piłsudskiego
31 października szef MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał pierwszą decyzję ws. ustalenia pl. Piłsudskiego terenem zamkniętym (fot. MSWiA)

MSWiA wydało nową decyzję ws. ustalenia terenu zamkniętego obejmującego działki przy placu Piłsudskiego. Wcześniej wojewoda mazowiecki zwrócił się do stołecznego ratusza o nowy podział działek; chodzi o wyłącznie z obszaru zamkniętego stołecznych dróg.
 • 31 października szef MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał pierwszą decyzję ws. ustalenia pl. Piłsudskiego terenem zamkniętym.
 • Resort powoływał się w uzasadnieniu m.in. na kwestie związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa.
 • Resort spraw wewnętrznych i administracji informował, że Plac Piłsudskiego będzie nadal dostępny dla mieszkańców, gości i turystów - jego teren nie zostanie ogrodzony.

"Minister (spraw wewnętrznych i administracji - red.) wydał decyzję mówiącą o tym, że ustala teren zamknięty na określonych działkach" - poinformowało MSWiA.

Z Dziennika Urzędowego ministra spraw wewnętrznych i administracji wynika, że w czwartek (4 stycznia) została wydana nowa decyzja ws. ustalenia terenu zamkniętego w okolicach placu Piłsudskiego.

"Ustala się jako teren zamknięty obszar obejmujący działki (...) zlokalizowane przy Placu Marszałka J. Piłsudskiego w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, województwo mazowieckiego" - napisano w decyzji szefa MSWiA.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział, że do urzędu miasta najpierw został złożony wniosek od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery (PiS), który zażądał wydania decyzji ws. nowego podziału działek przy pl. Piłsudskiego.

W decyzji szefa MSWiA ws. ustalenia nowego terenu zamkniętego wymieniono numery działek już z nowej ewidencji. "I są to działki, które już nie obejmują ulicy" - powiedział Milczarczyk.

Jego zdaniem zmiany mogą wynikać z faktu, że wojewoda nie ma kompetencji do administrowania stołecznymi drogami.

Rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz poinformowała, że Mazowiecki Urząd Wojewódzki wystąpił o podział nieruchomości "w celu wydzielenia obszarów o różnym przeznaczeniu, w tym obszarów stanowiących drogi publiczne". Prezydent Warszawy zatwierdził ten podział 29 grudnia 2017 r. i na tej podstawie - jak napisała Filipowicz - Biuro Geodezji i Katastru m.st. Warszawy wprowadziło zmiany w ewidencji gruntów i budynków.

"W związku z powyższym minister infrastruktury i budownictwa wygasił trwały zarząd Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego do wydzielonych nieruchomości, stanowiących drogi. Natomiast minister spraw wewnętrznych i administracji ograniczył teren zamknięty do działek pozostających nadal w trwałym zarządzie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego" - wyjaśniła rzeczniczka wojewody.

31 października szef MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał pierwszą decyzję ws. ustalenia pl. Piłsudskiego terenem zamkniętym. Resort powoływał się w uzasadnieniu m.in. na kwestie związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa. Wyjaśniał, że do zapewnienia przez wojewodę współdziałania wszystkich, działających w województwie, organów administracji rządowej i samorządowej oraz kierowania ich działalnością w zakresie m.in. bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego, niezbędny jest zarezerwowany teren, gdzie w "sytuacji realnego zagrożenia" wojewoda będzie mógł wykonywać swoje obowiązki.

Resort spraw wewnętrznych i administracji informował, że Plac Piłsudskiego będzie nadal dostępny dla mieszkańców, gości i turystów - jego teren nie zostanie ogrodzony.

Jako pierwsze o nowej decyzji ws. ustalenia terenu zamkniętego przy pl. Piłsudskiego poinformowało radio RMF FM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.