PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Nowy wiceprezydent zapowiada audyt reprywatyzacji w Śródmieściu

  • aw/PAP    9 września 2016 - 14:18
Warszawa: Nowy wiceprezydent zapowiada audyt reprywatyzacji w Śródmieściu
(fot.wikipedia.org/Tiia Monto)

• Pierwszy etap audytu procesu reprywatyzacji będzie dotyczył dawnej gminy Centrum, czyli Śródmieścia - zapowiedział nowy wiceprezydent Warszawy Witold Pahl.
• W piątek (9 września) na stronach urzędu Warszawy ma się pojawić ogłoszenie ws. jego przeprowadzenia.
Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl powiedział, że z uwagi na konieczność jak najszybszego przekazania opinii publicznej informacji nt. prawidłowości postępowań reprywatyzacyjnych, zakres zamówienia publicznego, który pojawi się w piątek na miejskich stronach internetowych, będzie dotyczył "szczególnie newralgicznego z punktu widzenia interesu miasta obszaru, dawnej gminy Centrum, czyli Śródmieścia".

Czytaj też: Kim jest nowy wiceprezydent Warszawy?

"Będzie dotyczył także czynności, decyzji, które zostały wydane w oparciu o nabyte przez wnioskodawców roszczenia spadkobierców" - dodał. Zaznaczył, że daje to gwarancje wyjaśnienia spraw, które są przedmiotem szczególnego zainteresowania ze strony radnych, mieszkańców" - powiedział.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że ogłoszenie ws. przeprowadzenia audytu pojawi się jeszcze w piątek na stronach internetowych warszawskiego urzędu. "Będzie termin dwutygodniowy, żeby firmy weszły w dialog techniczny z zamawiającym, czyli urzędem miasta stołecznego Warszawy" - powiedziała prezydent Warszawy.

"Chcemy, żeby były zbadane najtrudniejsze, najważniejsze, najbardziej głośne decyzje na najbardziej właściwym i trudnym obszarze" - dodała.

W poniedziałek Gronkiewicz-Waltz mówiła, że jeszcze w tym tygodniu rozpisany zostanie przetarg na firmę, która przeprowadzi zewnętrzny audyt całego procesu reprywatyzacji. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.