PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Postępowania ws. reprywatyzacji dotyczą 170 nieruchomości

  • PAP/EM    1 lutego 2017 - 16:25
Warszawa: Postępowania ws. reprywatyzacji dotyczą 170 nieruchomości
170 nieruchomości objętych postępowaniami ws. reprywatyzacji (fot. pixabay)

Postępowania ws. reprywatyzacji w Warszawie dotyczą blisko 170 nieruchomości - powiedział w środę (1 lutego) dyrektor Departamentu ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej Michał Ostrowski.
"Praktycznie każde zawiadomienie o przestępstwie, które jest składane do prokuratury, czy to na szczeblu prokuratury krajowej czy na szczeblu prokuratury regionalnej, ale również i do prokuratur rejonowych, jest wnikliwie badane i poddawane szczególnemu postępowaniu sprawdzającemu. Nie ma pochopnych decyzji o odmowach wszczęcia postępowania jak było dotychczas" - powiedział Ostrowski.

Dodał, że sprawy, w których prokurator uznał, że zachodzi podstawa do wszczęcia postępowania przygotowawczego, a więc zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, obejmowane są nadzorem przez prokuraturę krajową.

Czytaj też: Będzie nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. afery reprywatyzacyjnej?

Dyrektor departamentu powiedział, że postępowania prowadzone w prokuraturze regionalnej we Wrocławiu koncentrują się głównie na odpowiedzialności urzędników urzędu miasta w Warszawie. Postępowania w prokuraturze regionalnej w Warszawie dotyczą odpowiedzialności także innych osób, w tym notariuszy i osób wydających decyzje nie tylko w urzędzie miejskim.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski przekazał, że prokuratorzy zabezpieczyli już ok. 10 mln zł w gotówce. Zapowiedział, że będą podejmowane inne działania śledcze zmierzające do zabezpieczenia kolejnych środków finansowych, a także nieruchomości, które są w posiadaniu osób podejrzanych.

"To nie koniec. Przed nami kolejne zatrzymania i kolejne realizacje w kolejnych sprawach. Pion ds. interwencji przestępczości gospodarczej zaczął skutecznie działać" - powiedział Święczkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.