Warszawa, reprywatyzacja: Ratusz ponownie ogłosił przetarg na wykonawcę audytu

• Miasto ogłosiło po raz kolejny przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście - poinformował rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.
• W poprzednim przetargu wpłynęła jedna oferta, jednak miasto ją odrzuciło.
Warszawa, reprywatyzacja: Ratusz ponownie ogłosił przetarg na wykonawcę audytu
Ogłoszenie ws. nowego przetargu pojawiło się we wtorek po południu na miejskich stronach internetowych. (fot, pixabay)

Ogłoszenie ws. nowego przetargu pojawiło się we wtorek po południu na miejskich stronach internetowych.

Podobnie jak w poprzednim przetargu, szacunkowa wartość zamówienia to 800 tys. zł netto, a jego przedmiot to "ocena działań w zakresie procesu reprywatyzacji w mieście stołecznym Warszawie w latach 1990-2016".

Zgodnie z ogłoszeniem ws. przetargu oczekiwany przez miasto przedmiot zamówienia powinien obejmować w szczególności m.in.: "analizę dokumentacji co najmniej 100 postępowań z lat 1990-2016 (w tym ocenę wybranych postępowań reprywatyzacyjnych pod kątem występujących w nich ewentualnych nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków), które dotyczą zwrotu nieruchomości lub wypłaty odszkodowań za nieruchomości".

Czytaj też: MS: jest projekt ustawy o komisji ds. kontrowersyjnych reprywatyzacji

Miasto chce szczególnego uwzględnienia spraw z obszaru Śródmieścia i dawnej Gminy Centrum, w tym postępowań, których stronami byli nabywcy roszczeń. Warunek, jaki miasto stawia przed potencjalnym wykonawcą audytu, to wykonanie co najmniej dwóch usług - ocenę prawidłowości funkcjonowania jednostki administracji publicznej i doradztwo świadczone na rzecz administracji publicznej.

Kryteria oceny ofert to w 50 proc. cena, a w 50 proc. "opis sposobu realizacji zamówienia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU