PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, tramwaj na Nowodwory: Siedem ofert na budowę trasy tramwajowej

  • PAP/AT    5 kwietnia 2016 - 18:22
Warszawa, tramwaj na Nowodwory: Siedem ofert na budowę trasy tramwajowej
Wykonawca będzie miał za zadanie budowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Światowida od pętli Tarchomin Kościelny do ul. Strumykowej (fot.ztm.waw.pl)

• Otwarto koperty z ofertami w przetargu na budowę trasy tramwajowej z Tarchomina na Nowodwory.
• Złożonych zostało siedem propozycji.
• Oferty wahają się od 29,5 mln zł do 37,6 mln zł.
• Wybrany wykonawca będzie miał osiem miesięcy na wybudowanie ok. 1,5 km linii tramwajowej.
Jak poinformował stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego, wykonawca będzie miał za zadanie budowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Światowida od pętli Tarchomin Kościelny do ul. Strumykowej. Wykonane zostaną cztery perony przystankowe na skrzyżowaniach ulicy Światowida z ul. Ordonówny i Stefanika.

Ponadto zamówienie przewiduje m.in. budowę stacji trakcyjnej "Nowodwory", budowę torowiska z zabudową asfaltową lub trawiastą, przebudowę ul. Światowida (skrzyżowań, ciągów pieszych i rowerowych itp.), a także wykonanie i wdrożenie projektu organizacji ruchu na czas robót budowlanych oraz wdrożenie projektu docelowej organizacji ruchu.

Czytaj też: Nowe linie tramwajowe: Miasta w całej Polsce chcą budować

Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał osiem miesięcy na realizację inwestycji od czasu podpisania umowy. W przetargu złożonych zostało siedem ofert, wahają się od ponad 29,5 mln zł do prawie 37,6 mln zł.

Najniższą ofertę o wartości ponad 29,5 mln zł brutto złożyły występujące wspólnie firmy Trakcja PRKiI S.A., Comsa S.A. i AB Kauno Tiltai, a najdroższą - prawie 37,6 mln zł porozumienie firm Mostostal Warszawa S.A., Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK sp. z o.o. i ELEKTROBUDOWA S.A.

Swoje oferty złożyły także porozumienia firm: ZUE S.A. i Strabag sp. z o.o. - 31,6 mln zł; BUDIMEX S.A., Zakład Sieci i Zasilania sp. z o.o. i KZN RAIL sp. z o.o. - 36 mln zł; Balzola Polska sp. z o.o., Construcciones y Promociones Balzola, S.A., TAUMER sp. z o.o. - 32,4 mln zł; Skanska S.A., Skanska SK a.s. i Skanska a.s. - 34,9 mln zł; firma TOR-KAR-SSON - 32,4 mln zł

Zamówienie na budowę trasy na Nowodwory jest częścią projektu "Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru" zgłoszonego do dofinasowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.