PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa utrzymuje wysoką pozycję w finansach

  • JL    22 grudnia 2015 - 10:04
Warszawa utrzymuje wysoką pozycję w finansach
Międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s Investors Service potwierdziła rating wiarygodności kredytowej Warszawy na poziomie A2 z perspektywą stabilną. Fot. Pixabay.com

Dziewiąty rok z rzędu Warszawa otrzymuje możliwie najwyższą ocenę wiarygodności kredytowej.
Międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s Investors Service potwierdziła rating wiarygodności kredytowej Warszawy na poziomie A2 z perspektywą stabilną.

Utrzymanie tak wysokiej oceny przez Warszawę jest możliwe dzięki m.in. zachowaniu odpowiedniego poziomu środków finansowych do realizacji zadań bieżących i inwestycyjnych; aktywnemu zarządzaniu budżetem oraz dyscyplinie fiskalnej, które przyczyniają się do poprawy wyniku operacyjnego i finansowego; obniżaniu poziomu zadłużenia oraz odpowiedniej płynności finansowej.

Ocena ratingowa uwzględnia także poprawę wyników bieżących dzięki wyższym wpływom podatkowym, skutecznej kontroli wydatków i dyscyplinie budżetowej.

Tak wysoka ocena wiarygodności kredytowej Warszawy oznacza możliwość pozyskania finansowania na miejskie inwestycje po najniższym możliwym koszcie rynkowym. Dzięki tańszemu finansowaniu Warszawa może rozwijać się szybciej.

 Oznacza to również, że środki publiczne pochodzące od mieszkańców stolicy wykorzystywane są w sposób efektywny i bezpieczny.

Ocena na poziomie A2 międzynarodowego ratingu agencji Moody’s Investors Servise jest najwyższą możliwą zagraniczną oceną wiarygodności kredytowej jednostki samorządu terytorialnego w Polsce i jest równa ocenie ratingowej kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.