PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa z nowymi polskimi autobusami, w planach kolejne

  • PAP    2 września 2010 - 17:11

Na ulicach Warszawy w październiku pojawią się 42 nowe autobusy Solaris - stołeczny ratusz podpisał w czwartek umowę ich zakupu. Władze miasta ogłosiły też przetarg na kolejne autobusy, w tym hybrydowe.
Kupione za 56 mln zł 42 Solarisy będą wyposażone w klimatyzację oraz zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy będą miały też nową kolorystykę. Wszystkie będą przystosowane do instalacji biletomatów.

Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły również informację o nowym przetargu, w ramach którego planują nabycie kolejnych 168 autobusów, w tym 4 hybrydowych. Nowe pojazdy mają być wyposażone w klimatyzatory, monitory LCD oraz biletomaty a ich silniki mają spełniać rygorystyczne normy ekologiczne.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oceniła, że komunikacja w mieście rozwija się bardzo szybko i wyraziła nadzieję, że w związku z nowymi zakupami komfort jeżdżenia autobusami poprawi się.

Doradca prezesa zarządu ds. kluczowych klientów Solaris Bus&Coach Wiesław Cieśla podkreślił, że współpraca z MZA oraz zapowiedzi kolejnych przetargów "bardzo go cieszą". Dodał, że w Warszawie jeździ już 750 Solarisów, a stolica jest największym odbiorcą tych autobusów w kraju.

W 2009 roku w Warszawie było kilkanaście przypadków zapalenia się autobusów, w tym co najmniej trzech marki Solaris. Nikt nie odniósł obrażeń. Wypadki te badała powołana przez miasto specjalna komisja. W przygotowanym przez nią raporcie napisano, że kierowcy pojazdów, w których doszło do pożaru, nie byli przeszkoleni w zakresie zachowań na wypadek takiego zdarzenia. Inspekcja Transportu Drogowego wzmogła kontrole jeżdżących w Warszawie autobusów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.