PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa żąda 5,5 mln kary od architekta

  • AT    9 maja 2012 - 17:42
Warszawa żąda 5,5 mln kary od architekta

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta nadzorujący w im. Warszawy umowę na Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wysłał do właściciela firmy CCAW Polska AG, Christiana Kereza, oświadczenie o odstąpieniu od zawartych umów z winy architekta wraz z wezwaniem do zapłaty kar umownych w łącznej wysokości ponad 5,5 mln. zł
Dnia 30 kwietnia 2012 r. został wysłany do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko firmie architekta, o zapłatę kar umownych naliczonych z tytułu zwłoki w dostarczeniu dokumentacji wraz z odsetkami w łącznej wysokości ponad 1,6 mln. zł.

W grudniu 2010 roku Christian Kerez jednostronnie wstrzymał prace projektowe. W listopadzie 2011 roku miasto stołeczne Warszawa wyznaczyło architektowi termin do przedłożenia poprawionej dokumentacji projektowej do dnia 26 lutego 2012 roku. Na wniosek Christiana Kereza termin przesunięto ostatecznie na 29 czerwca 2012 roku.

W kwietniu 2012 roku architekt złożył do Urzędu Miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) żądanie zapłaty za złożenie projektu budowlanego do pozwolenia na budowę (które nie nastąpiło) oraz żądanie zwrotu kosztów przelotów, spotkań, prezentacji i innych. W piśmie zakwestionował zasadność roszczeń Warszawy w zakresie złożenia poprawionej dokumentacji projektowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.