PARTNER PORTALU
  • BGK

Weszła w życie ustawa o informacji publicznej

  • AW    29 grudnia 2011 - 11:04

Ustawa o dostępie do informacji publicznej, która zaczyna obowiązywać od 29 grudnia, otwiera zasoby informacji publicznej do wtórnego wykorzystywania w celu tworzenia nowych usług i rozwiązań. Ale wzbudza też sporo kontrowersji.
Jak zauważa ministerstwo administarcji i cyfryzacji, najwięcej kontrowersji wzbudziło dodanie do ustawy  przepisu  -  artykułu 5 ust. 1a –  ograniczającego dostęp do informacji publicznej ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa.

Czytaj też: Nie trzeba majstrować przy ustawie o dostępie do informacji publicznej

- Ustawodawcy chodziło o ochronę negocjacji umów międzynarodowych, przetargów, prywatyzacji i innych przypadków „gospodarowania mieniem” oraz obronę interesu skarbu państwa przed sądami i trybunałami. Jednak zdaniem wielu obywateli ów artykuł 5 ust. 1a może stać się pretekstem od odmawiania obywatelom prawa do informacji - przyznaje MAiC. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-12-29 18:19:47

    (...)Jednak zdaniem wielu obywateli ów artykuł 5 ust. 1a może stać się pretekstem od odmawiania obywatelom prawa do informacji ... I TAK BĘDZIE JAK AMEN W PACIERZU.