Weszła w życie ustawa o informacji publicznej

Ustawa o dostępie do informacji publicznej, która zaczyna obowiązywać od 29 grudnia, otwiera zasoby informacji publicznej do wtórnego wykorzystywania w celu tworzenia nowych usług i rozwiązań. Ale wzbudza też sporo kontrowersji.
Jak zauważa ministerstwo administarcji i cyfryzacji, najwięcej kontrowersji wzbudziło dodanie do ustawy  przepisu  -  artykułu 5 ust. 1a –  ograniczającego dostęp do informacji publicznej ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa.

Czytaj też: Nie trzeba majstrować przy ustawie o dostępie do informacji publicznej

- Ustawodawcy chodziło o ochronę negocjacji umów międzynarodowych, przetargów, prywatyzacji i innych przypadków „gospodarowania mieniem” oraz obronę interesu skarbu państwa przed sądami i trybunałami. Jednak zdaniem wielu obywateli ów artykuł 5 ust. 1a może stać się pretekstem od odmawiania obywatelom prawa do informacji - przyznaje MAiC. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

(...)Jednak zdaniem wielu obywateli ów artykuł 5 ust. 1a może stać się pretekstem od odmawiania obywatelom prawa do informacji ... I TAK BĘDZIE JAK AMEN W PACIERZU.

JOTKA, 2011-12-29 18:19:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU