Wiceprezydent Łodzi: mieszkańcy, spełniajcie marzenia

- Zachęcam, by przy pomocy budżetu obywatelskiego realizować swoje marzenia - mówił wiceprezydent Krzysztof Piątkowski,
Wiceprezydent Łodzi: mieszkańcy, spełniajcie marzenia
Do 27 maja można składać wnioski w ramach trzeciej edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego. Fot. mat. prasowe

Piątkowski przypomina, że do 27 maja można składać wnioski w ramach trzeciej edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania będzie aż 40 mln zł.

Od początku przyszłego tygodnia, tj. 18 maja, rozpocznie się intensywna kampania promocyjna, przypominająca o możliwości złożenia dokumentów wymaganych w procedurze budżetu partycypacyjnego. W różnych punktach miasta pojawią się plakaty, w kampanię zaangażowane będzie łódzkie MPK, dużo informacji pojawi się też w internecie.

- Jestem przekonany, że zgłoszone pomysły będą bardzo wartościowe. Jesteśmy otwarci na wszystkie projekty - podkresla wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Ostatnie zadania zrealizowane w budżecie obywatelskim

Jednym z przykładów miejsc, które zyskały nowy wygląd dzięki budżetowi obywatelskiemu są Stawy Jana. W 2014 roku wykonano m.in. nowe ścieżki, oświetlenie, plac zabaw i zamontowano urządzenia małej architektury. Przede wszystkim jednak odbyło się odmulenie stawu. W 2015 roku zakupiono sprzęt dla przystani, a planowane jest jeszcze wykonanie kolejnych ścieżek oraz montaż dodatkowych ławek, koszy, stojaków rowerowych, a także urządzeń na placu zabaw.

- Teraz jest to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą komfortowo i bezpiecznie spędzać wolny czas. Poprawiła się infrastruktura i jakość wody, jest też nowy sprzęt - podkreśla Eryk Rawicki, wicedyrektor MOSiR.

Podczas najbliższej edycji budżetu obywatelskiego łodzianie będą mogli poprzeć przeprowadzenie kolejnych inwestycji na Stawach Jana. Zmodernizowana może być infrastruktura przystani i kąpieliska, np. pomost dla ratowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rzeczywiście rewelacja z fajnego kawałka zieleni zrobili betonową pustynie ,,jedno pozytywne to oczyszczenie stawu.

gość, 2015-05-19 19:46:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU