Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela apeluje do Zbigniewa Ziobry

• Wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela, pozytywnie odniósł się do zapowiedzi zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.
• Negatywnie jednak ocenia podejściem funkcjonariuszy służb publicznych do tego problemu.

Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela apeluje do Zbigniewa Ziobry
Wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela napisał list do Mateusza Morawieckiego ws. zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.

Wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela, pozytywnie odniósł się do zapowiedzi zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.

- Z wielką satysfakcją i ulgą przyjąłem informację o propozycji zaostrzenia kar za znęcanie się nad zwierzętami. Groźba pozbawienia wolności do pięciu lat, obligatoryjnej nawiązki w wysokości do 100 tys. zł na rzecz organizacji zajmujących się ochroną zwierząt i zakazu wykonywania niektórych zawodów mogą skutecznie ograniczyć bestialskie zapędy – pisze Trela w liście skierowanym do Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości.

Prezydent Łodzi zwrócił jednak uwagę na problem związany z podejściem funkcjonariuszy służb publicznych do tego problemu. Trela przytoczył przykład znęcania się nad adoptowanym psem przez mieszkankę Łodzi. Zwierzę było bardzo zaniedbane - wychudzone i chore. Pomimo opinii lekarskiej, zebranej dokumentacji oraz zeznań świadków, łódzka prokuratura umorzyła sprawę.

W swoim liście Trela prosi ministra sprawiedliwości o zwrócenie szczególnej uwagi na ten aspekt działania instytucji państwa, podkreślając, że tylko nieuchronność surowej kary może skutecznie powstrzymać przyszłych sprawców.

- Proszę i apeluję do Pana Ministra o wysłanie jasnego sygnału do podległych Panu służb o traktowanie spraw dotyczących okrucieństwa wobec zwierząt z należytą uwagą. Skorupa zamiast sierści, zagrażająca życiu choroba i wystające z wychudzenia żebra to z całą pewnością dostateczne dane przesądzające o tym, że warto podjąć w tej sprawie dochodzenie. Trzeba wyjaśnić, czy właściciel wykazał się okrucieństwem, bezmyślnością i znęcał się nad zwierzęciem, czy dopuścił do rażących zaniedbań – czytamy w liście prezydenta Łodzi.

Pełną treść listu możecie pobrać u nas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oby próśba Pana poskutkowa a kary które są wymienione były egzekwowane

Sabina , 2016-07-21 13:37:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU