PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela apeluje do Zbigniewa Ziobry

  • jk    13 lipca 2016 - 21:49
Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela apeluje do Zbigniewa Ziobry
Wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela napisał list do Mateusza Morawieckiego ws. zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.

• Wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela, pozytywnie odniósł się do zapowiedzi zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.
• Negatywnie jednak ocenia podejściem funkcjonariuszy służb publicznych do tego problemu.
Wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela, pozytywnie odniósł się do zapowiedzi zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.

- Z wielką satysfakcją i ulgą przyjąłem informację o propozycji zaostrzenia kar za znęcanie się nad zwierzętami. Groźba pozbawienia wolności do pięciu lat, obligatoryjnej nawiązki w wysokości do 100 tys. zł na rzecz organizacji zajmujących się ochroną zwierząt i zakazu wykonywania niektórych zawodów mogą skutecznie ograniczyć bestialskie zapędy – pisze Trela w liście skierowanym do Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości.

Prezydent Łodzi zwrócił jednak uwagę na problem związany z podejściem funkcjonariuszy służb publicznych do tego problemu. Trela przytoczył przykład znęcania się nad adoptowanym psem przez mieszkankę Łodzi. Zwierzę było bardzo zaniedbane - wychudzone i chore. Pomimo opinii lekarskiej, zebranej dokumentacji oraz zeznań świadków, łódzka prokuratura umorzyła sprawę.

W swoim liście Trela prosi ministra sprawiedliwości o zwrócenie szczególnej uwagi na ten aspekt działania instytucji państwa, podkreślając, że tylko nieuchronność surowej kary może skutecznie powstrzymać przyszłych sprawców.

- Proszę i apeluję do Pana Ministra o wysłanie jasnego sygnału do podległych Panu służb o traktowanie spraw dotyczących okrucieństwa wobec zwierząt z należytą uwagą. Skorupa zamiast sierści, zagrażająca życiu choroba i wystające z wychudzenia żebra to z całą pewnością dostateczne dane przesądzające o tym, że warto podjąć w tej sprawie dochodzenie. Trzeba wyjaśnić, czy właściciel wykazał się okrucieństwem, bezmyślnością i znęcał się nad zwierzęciem, czy dopuścił do rażących zaniedbań – czytamy w liście prezydenta Łodzi.

Pełną treść listu możecie pobrać u nas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • Sabina , 2016-07-21 13:37:39

    Oby próśba Pana poskutkowa a kary które są wymienione były egzekwowane