PARTNER PORTALU
  • BGK

Wicewojewoda wielkopolski zachęca do aplikowania o środki w ramach programu „Maluch+”

  • PAP/rs    2 listopada 2017 - 18:08
Wicewojewoda wielkopolski zachęca do aplikowania o środki w ramach programu „Maluch+”
W 2016 roku z programu "Maluch plus" do Wielkopolski trafiło ponad 15 mln zł. Fot. Shutterstock.com

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg zachęca, szczególnie samorządy, do aplikowania o środki w ramach programu „Maluch plus”. Dotychczas w ramach programu jedynie w 60 z 226 gmin z Wielkopolsce powstały żłobki i kluby dziecięce.
• W 2016 roku z programu "Maluch plus" do Wielkopolski trafiło ponad 15 mln zł.

• Dzięki tym środkom utworzono 615 nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych, a dofinansowano do funkcjonujących 3394 miejsca.

• W roku 2017 r. kwota, która została zadedykowana do samorządów to ponad 12 mln zł - dzięki tym funduszom ma powstać 659 nowych miejsc w żłobkach.

- Naszym priorytetem jest zlikwidowanie tych "białych plam" na mapie Wielkopolski - podkreśliła Marlena Maląg na czwartkowej konferencji prasowej.

Jak mówiła, o środki na utworzenie i utrzymanie miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych, czy miejsc u dziennych opiekunów mogą się ubiegać w czterech modułach zarówno samorządy, osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, w tym uczelnie i współpracujące z nimi podmioty.

- Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonują obecnie 253 żłobki, w których jest 9178 dzieci, a także 42 kluby dziecięce, w których mamy 864 dzieci - zaznaczyła Maląg.

Jak dodała, w 2016 roku z programu "Maluch plus" do Wielkopolski trafiło ponad 15 mln zł. - Dzięki tym środkom utworzono 615 nowych miejsc w tych instytucjach, a dofinansowano do funkcjonujących 3394 miejsca. W roku 2017, którego nie możemy jeszcze ostatecznie zbilansować, kwota, która została zadedykowana do samorządów to ponad 12 mln zł - dzięki którym ma powstać 659 nowych miejsc w żłobkach, a dofinansowanie do funkcjonujących ma uzyskać ponad 5324 miejsca - podkreśliła Maląg.

- Zależy nam, aby tych placówek, miejsc powstawało w Wielkopolsce więcej. Mamy 226 gmin na terenie województwa wielkopolskiego, a tylko w 60 gminach funkcjonują żłobki i kluby dziecięce. Mamy więc w tym obszarze dużo do zrobienia i chcemy tę aktywność samorządów skierować na tworzenie tych nowych miejsc - zaznaczyła wicewojewoda.

Nabór wniosków, w zależności od modułu, potrwa do 17, bądź do 24 listopada. Szczegóły programu są dostępne na stronie resortu rodziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.