PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej kamer dla bezpieczeństwa mieszkańców i turystów

  • PAP    7 listopada 2012 - 17:34
Więcej kamer dla bezpieczeństwa mieszkańców i turystów

48 nowych kamer zostanie zainstalowanych na ulicach Częstochowy, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, turystów i pielgrzymów odwiedzających Jasną Górę - poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.
Całkowity koszt projektu "Bezpieczny region" wyniesie ponad 4,1 mln zł. Jego celem jest rozbudowa dotychczasowego systemu monitoringu wizyjnego - składa się na niego teraz 18 kamer.

Oprócz 48 nowych kamer wraz z przyłączami teleinformatycznymi i elektrycznymi do października 2013 roku zmodernizowane ma zostać Centrum Operacyjne Monitoringu.

Nowe kamery pojawią się w dzielnicach: Podjasnogórska, Śródmieście, Stare Miasto, Ostatni Grosz i Raków. W niektórych, jak np. w przypadku Śródmieścia, liczba kamer zwiększy się z 11 do 21. "Kamery pojawią się w miejscach organizacji imprez, rekreacyjnych, zwłaszcza tam, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi" - powiedział Tutaj. Dodał, że montaż nowych kamer nie kończy rozbudowy systemu monitoringu w mieście.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 4,1 mln zł. Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego miasto otrzyma ponad 3,3 mln zł, pozostała część to wkład własny Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.