PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej kasy w budżecie na drogi i kolej

  • PAP    5 września 2012 - 21:00

Ponad 5 mld zł znajdzie się w przyszłorocznym budżecie na inwestycje drogowe i kolejowe - powiedział w środę minister transportu Sławomir Nowak, który był gościem VII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu.
Nowak powiedział, że "na tle globalnego kryzysu przyszły rok nie będzie taki zły, jeżeli chodzi o resort transportu".

"W przyszłym roku planujemy wydać dużo więcej pieniędzy na remonty dróg krajowych niż w latach ubiegłych" - powiedział Nowak. Dodał, że wskutek tegorocznych trudności przy budowie autostrad, roboty będą kontynuowane w 2013 r.

"Polska jeszcze przez wiele lat będzie największym placem budowy w Europie, bo też ma największe potrzeby infrastrukturalne. Nowa perspektywa funduszy europejskich po roku 2014 to konieczność zbudowania nowych tysięcy kilometrów dróg ekspresowych" - mówił Nowak do uczestników Forum.

Zapewnił, że kolej jest dla niego absolutnym priorytetem. "Program budowy dróg mamy już rozpędzony. Gorzej jest z koleją" - powiedział.

Dodał, że cała Unia Europejska zaczyna bardzo mocno promować transport kolejowy, a wspólną intencją w całej Unii jest wprowadzanie wspólnych kolejowych standardów dotyczących m.in. przepisów sterowania ruchem czy ujednolicenia napięcia elektrycznego sieci trakcyjnej.

W nowosądeckim Forum bierze udział ponad 350 młodych liderów reprezentujących 42 kraje - z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Bałkanów i Kaukazu. Są to przedstawiciele organizacji obywatelskich, społecznych, politycznych i gospodarczych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.