PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pieniędzy dla Krajowego Biura Wyborczego

  • PAP    5 lutego 2016 - 20:38
Więcej pieniędzy dla Krajowego Biura Wyborczego

Szefowa KBW ubolewała, że podczas prac nad budżetem w Sejmie posłowie postanowili zmniejszyć budżet KBW o 4,5 mln zł kosztem wydatków bieżących. (fot.R.Hamman/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

· Senacka komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała w piątek ustawę budżetową na 2016 rok w części dotyczącej Kancelarii Sejmu oraz Kancelarii Prezydenta RP.
· Zarekomendowała też zwiększenie środków dla Kancelarii Senatu, KPRM oraz Krajowego Biura Wyborczego.
Komisja zapoznała się z tegorocznym budżetem Krajowego Biura Wyborczego, który zaplanowano na 90 mln 973 tys. zł. Szefowa KBW Beata Tokaj wskazywała, że budżet na 2016 r. jest znacznie wyższy niż przed rokiem, ale jest to spowodowane nowymi regulacjami, które wejdą w życie 1 lipca. Chodzi o nałożenie na KBW obowiązku wyposażenia wszystkich komisji wyborczych w przezroczyste urny wyborcze. Na ten cel przewidziano w tegorocznym budżecie 30 mln zł.

Tokaj dodała, że kolejny wzrost wydatków dotyczy systemu informatycznego. Wyjaśniła, że "KBW nie zatrudnia już żadnych firm zewnętrznych do projektowania systemu informatycznego wspomagającego pracę organów wyborczych, tylko robi to własnymi siłami".

Szefowa KBW ubolewała, że podczas prac nad budżetem w Sejmie posłowie postanowili zmniejszyć budżet KBW o 4,5 mln zł kosztem wydatków bieżących. Ponadto ograniczyli - o 3 mln 705 tys. zł - środki na wynagrodzenia w KBW.

"W związku z tym chciałabym prosić szanowną komisję o zgłoszenie poprawki i przywrócenie tej kwoty z wynagrodzeń (...), tak aby pracownikom można było podnieść te wynagrodzenia" - apelowała do senatorów Tokaj. Poprawkę w tej kwestii, zgłoszoną przez senatora Słonia, komisja poparła. Senator zaznaczył jednak, że nie wskazano w niej skąd środki te miałyby pochodzić. "To pozostawimy już senackiej komisji budżetu i finansów, która będzie obradowała 10 lutego" - powiedział senator Słoń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: