Więcej pieniędzy na kulturę

O 13 mln zł wzrosła dotacja z budżetu Województwa Śląskiego na rozwój kultury.
W tej kwocie najwięcej pieniędzy, bo aż ok. 9,9 mln zł to dotacja podmiotowa dla instytucji kultury. Będzie ona wykorzystana na m.in. pokrycie kosztów utrzymania obiektów, wynagrodzeń oraz na wzbogacenie swej oferty programowej.

W Muzeum w Bielsku - Białej 300 tys. zł zostanie przeznaczone na konkurs architektoniczny oraz wykonanie dokumentacji technicznej na odnowienie elewacji zewnętrznej i zadaszenie dziedzińca zamkowego. Teatr Śląski w Katowicach otrzyma 350 tys. zł. na budowę magazynu dekoracji.

Ponadto przyznano ok. 469 tys. zł na prace konserwatorskie i remontowe obiektów zabytkowych dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

O 2 mln zł zwiększy się budżet konkursów ofert na zadania publiczne w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz na prace restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Obecnie, po poprawkach dokonanych wczoraj przez radnych sejmiku województwa, budżet wydatków przeznaczony na kulturę wzrósł z 204,4 mln zł do 217, 4 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU